NovinkyZariadenia

Rebríček 5 najzvláštnejších telefónov

Mobilné telefóny sú už neodlučiteľnou súčasťou nášho života. Zrejme nikto z náš si nedokáže predstaviť fungovať v dnešnej dobe (samozrejme nájdu sa aj výnimky). Technika za posledné roky išla prudko hore, to znamenalo vývoj stále novších a prevratnejších telefónov. No niektoré pokusy o jedinečný mobilný telefón sa moc nevydarili. Dnes vám prinášame zoznam 5 najzvláštnejších telefónov, ktoré uzreli svetlo sveta.

Nokia 7600

Tento veľmi čudne vyzerajúci telefón bol vytvorený hlavne ako módny doplnok. Mal zaujímavý zaoblený tvar a vymeniteľné obaly. VGA fotoaparát toho telefónu bol na tú dobu vcelku dobrý, no najväčším zlyhaním bol zrejme dizajn a umiestnenie tlačidiel.

Zdroj: www.nairaland.com

 

Motorola V70

15 rokov dozadu spoločnosť Motorola predstavila tento naozaj zaujímavý telefón. Tento telefón stál okolo 400 dolárov v „najlepšej výbave“ s podporou GPRS a s otočnou klávesnicou. Ľudia si mysleli že dizajn telefónu je na tú dobu naozaj inovatívny, ale nakoniec sa moc neuchytil.

Zdroj: www.mobilegazette.com

Nokia N-Gage

Nokia opäť s ďalším čudným telefónom, ktorý bol ale tentokrát namierený najmä pre hráčsku komunitu. Hráčov mala prilákať najmä možnosť používať telefón a zároveň hrať hry. Telefón sa moc neuchytil keďže väčšina hráčov v tej dobe mala Game Boy Advance a tento telefón ho určite neprekonal.

Zdroj: www.nairaland.com

Nokia 7280

Ďalší zaujímavý kúsok od fínskeho giganta možno potešil viac dámy. Tento na pohľad nevyužiteľný telefón v sebe skrýval vychytávku pre dámy. Maličká obrazovka sa pri nepoužívaní zmenila na malé zrkadlo. Samozrejme ani tento kúsok od Nokie moc neprerazil. Telefón nemal normálnu klávesnicu, to bolo zrejme hlavným dôvodom prečo nebol tento telefón úspešný.

Zdroj: www.pcmag.com

BlackBerry Passport

Spoločnosť BlackBerry chcela týmto telefónom oživiť dotykové smartfóny. Tento telefón bol určený hlavne pre ľudí, ktorí majú radi QWERTY BlackBerry klávesnicu. Vcelku veľká obrazovka telefónu a najnovší hardware zrejme neohúrili zákazníkov a tento telefón sa taktiež zapísal do histórie najzvláštnejších telefónov.

Zdroj: theverge.com

Zdroj: nairaland.com, úvodný obrázok (wikipedia.org)

Tagy

Jeden komentár

  1. Nokie pozerám vedú :). Blackberry je fajn pre ľudí ktorí preferujú normálnu klávesnicu. No určite by som si ani jeden nevybrala, som spokojná so svojím mobilom od Huawei.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu