Novinky

Rastúca popularita tlačí Windows telefóny na druhé predajné miesto v Rusku

Podľa správy z ruskej tech blog Siliconrus, tržby z Windows phone zariadení v Rusku za prvých päť mesiacov roka 2015 sa zvýšili o 106%. Čím sa Microsoft dotiahol na druhú priečku, hneď za Androidom.

Podľa analytikov, predaj Windows Phones zariadení v prvých piatich mesiacoch predstavoval 690.000 kusov, čo predstavuje 8% z chytrých telefónov predaných v sledovanom časovom období. Nárastom popularity sa tešia najmä lacnejšie modely ako sú  Lumia 530, 535 a 630.

Za zmienku stojí, že predaj zariadení so systémom Android sa prvýkrát nezvyšoval, čoho výsledkom je “len” 85 % podiel z predaja smartphonov. Hoci, Windows zariadenia v sledovanom období dosiahli len 8 % podiel na trhu, ale pri porovnaní štatistík z minuloročného obdobia sa jedná o výrazný nárast záujmu o Windows Phone zariadenia.

Zdroj: Windowscentral.com

TIP  CEO spoločnosti Huawei chce nahradiť počítače skladacími smartfónmi
Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu