Novinky

Microsoft pozastavuje project Astoria, transformáciu aplikácií z konkurenčných systémom na platformu Windows

Microsoft pozastavuje project Astoria, transformáciu aplikácií z konkurenčných systémom na platformu Windows. Oficiálne stanovisko spoločnosti si môžete prečítať nižšie.

“Zaviazali sme sa poskytnúť vývojárom viacero možností ako priniesť ich aplikácie na Windows platformu, spolu s prevedením webových a iOS, aplikácií a čoskoro aj Win32. Project Astoria nie je ešte pripravený, ale ďalšie nástroje ponúkajú veľa možností pre developerov. Napríklad, iOS „most“, ktorý ponúka písanie univerzálnych Windows aplikácií cez UWP APIs, ktorý kombinuje UWP a iOS pojmy ako sú XAML a UIKit. Vývojári teda môžu písať aplikácie bežiace na všetkých Windows 10 zariadeniach a tak získať výhodu. Sme vďační za spätnú väzbu od vývojárskej komunity a tešíme sa na ich podporu pri vývoji aplikácií pre Windows 10.”

Pre tých, ktorí project Astoria nepoznajú, tak sa jedná o nástroj pre vývojárov, ktorý mal umožňovať transformáciu aplikácií z konkurenčných operačných systémom na Windows platformu.

Ak by vás zaujímalo viacej podrobnosti o projekte Astoria, tak vám odporúčame prečítať si sériu článkov, ktoré sme na túto tému napísali dávnejšie (odkaz).

Zdroj: Windowscentral.com

TIP  CEO spoločnosti Huawei chce nahradiť počítače skladacími smartfónmi
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu