AppleWindows 10

Programátor priniesol Windows 95 na iPhone X. Pozrite si video

Ešte v septembri tohto roka spoločnosť Apple priniesla na trh nový smartfóm, ktorý určite netreba nikom špeciálne predstavovať – iPhone X.

Smartfón ako inak prišiel s operačným systémom iOS, ale ten sa zdalo jednému šikovnému programátorovi „nudným“, a preto sa rozhodol ho nahradiť starým dobrým operačným systémom Windows 95. Celý systém ako môžete vidieť nižšie na videu podporuje aj dotykové ovládanie čím otvára ďalšie desiatky dverí ako je možné využívať smartfón. Mimochodom, ten istý programátor priniesol ešte v roku 2014 Windows 98 na iPhone X. V každom prípade, prostredníctvom Windowsu na smartfóne je v podstate využívať telefón ako PC. Teda púšťať napríklad klasické desktopové hry či aplikácie ako Word, Power Point a ďalšie. Vývojárovi sa tiež podarilo ukázať, že takto nainštalovaný OS na iPhone X je použiteľný aj v spojitosti s klávesnicou. Defakto vytvoril tak malý prenosný počítač, ktorý schováte do vrecka.

Vývojár prinesol Windows 95 na iPhone X

Julesovi sa podarilo pustiť Windows 95 na iPhone X telefóne vďaka PowerDOS emulácii. Mimochodom, zaujímavé na tom je, že hoci sa jedná o viac ako 20 ročný operačný systém, tak aj napriek tomu beží relatívne plynule a bez väčších chýb aj na dnešných zariadeniach.

Zdroj: Youtube

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu