NovinkyTECHWindows 10

Prioritné bezpečnostné aktualizácie pre Windows 10 ohrozujú používateľov Windows 7

Microsoft svojou politikou prioritných bezpečnostných aktualizácií pre Windows 10 vystavuje viacerých používateľov starších verzií Windowsu, hlavne však tých využívajúcich Windows 7 do nadmerného rizika. Dôvodom je to, že hoci Windows 10 v prípade nejakej hrozby dostane aktualizáciu v podstate bez odkladu narozdiel od starších verzií OS, kde Microsoft častokrát s aktualizáciou príde až po „funuse“. Tvrdí to jeden zo vyskúmníkov projektu „Project Zero“ zo spoločnosti Google, Jurczyka Mateusza, ktorý už viackrát našiel niekoľko slabých miest v operačnom systéme.

Jurczyka to vysvetľuje tým, že hoci Microsoft reaguje relatívne promptne na bezpečnostné chyby vo Windows 10, tak pri starších verziách to tak nie je.  Totiž, obe verzie operačného systému obsahujú podobný kód, a tým, že Windows 7 býva aktualizovaný s výrazným oneskorením tak dáva potenciálnym hackerom oveľa viac času na analýzu kódu obsiahnutého v aktualizáciách pre Windows 10. Tieto znalosti následne môžu využiť pri obchádzaní záplat pre staršie verzie Windowsu. Inými slovami, keď Microsoft vydá bezpečnostnú aktualizáciu pre Windows 7, tak už v tom čase je častokrát „prekonaná“.

Najhoršie na tom však je, že podľa aktuálnych dát Windows 7 používateľov je stále enormné množstvo, ktoré sa pohybuje stále nad úrovňou 40%.

Akú verziu operačného systému vo svojom PC máte vy?

Zdroj: ZDnet

TIP  Prvým turistom, ktorého vyšle SpaceX do vesmíru je Yusaku Maezawa! PS: nepoletí sám
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu