NovinkyWindows 10

Prihlásovaniu sa do Skype cez Facebook účet čoskoro odzvoní. Microsoft sa to chystá zatrhnúť

Microsoft potvrdil šíriace sa správy o možnosti zrušenia prihlásenia sa do rozhrania aplikácie Skype prostredníctvom Facebook účtu. Dôjde k tomu tak v januári budúceho roka, teda zhruba o mesiac a niekoľko dní.

Funkcia je momentálne dostupná pre staršie verzie aplikácie Skype, čo sa týka tých novších ako pre iOS, Windows či Android tak tam Microsoft vyžaduje prihlásenie prostredníctvom Microsoft účtu.

Spoločnosť tento krok vysvetľuje tým, že „zjednodušuje“ prihlasovanie do Skype, čím ho dáva na rovnakú úroveň ako Office Online, Outlook, OneNote či populárnu aplikáciu OneDrive.

Spoločnosť Microsoft ďalej uviedla, že takto uľahčuje migráciu z Facebook účtu na Microsoft účet, pričom pokyny nájdete na stránke podpory (viď zdroj nižšie).

Zatiaľ čo táto funkcia viac menej používateľov novších verzií nijak výrazne neovplyvní tak tí, ktorí majú staršie zariadenia  sa môžu cítiť troška frustrovaní tým, že sú nútení založiť si zriedka využívanú Microsoft účet.

Zdroj: MS (Skype)

TIP  Európa chce globálny zákaz vojenských robotov, ktorých účelom je zabíjanie, ale nie všetci súhlasia
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu