Novinky

Priemerný Slovák prenesie 158 MB. Ste ním aj vy?

Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb prostredníctvom svojho hovorcu Romana Vavra informoval o zaujímavých štatistikách, ktoré sa týkajú mobilného internetu. Ako už z názvu článku môžete vyčítať priemerný Slovák stiahne mesačne prostredníctvom mobilného internetu (3G a vyššie) 158 MB. Celkovo „online“ počas  druhého pol roka minulého roka bolo podľa štatistík 3.33 milióna užívateľov, z čoho 462 tisíc využívalo na pripojenie sa do internetu iné zariadenia ako mobilný telefón. Ďalej úrad informoval, že prostredníctvom mobilných dát sa prenieslo 6 679 TB, z čoho 58 % majú na svedomí práve mobilné telefóny (42% bolo prenesených cez iné zariadenia). Treba však dodať, že operátori, ktorí poskytli Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií dáta, pravdepodobne nerozlišujú prenos dát cez mobilný telefón a využívanie mobilných dát cez  hotspot telefónu, teda do konečného výsledku sa premietli aj dáta, ktoré sú prenesené cez telefón z iných zariadení.

Za mobilný internet sa považujú dáta prenesené cez 3G, 3G HSPA a HSPA+ alebo 4G.  Informoval o tom informačný portál DSL.sk.

TIP  Študuješ, bavia ťa technológie a máš čo povedať svetu? Pridaj sa do nášho tímu! | HĽADÁME REDAKTORA
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu