TECH

Prichádza k nám éra 4D hier?

Éra 4D hier je k nám bližšie ako kedykoľvek predtým. Spoločnosť Unity, ktorá je jedným z najznámejších vývojárskych štúdií vo svete Windows-u pracuje na 4D hrách, avšak tentokrát sa nebude jedna o mobilné hry, ale o koncept, ktorý nám umožní hru zažiť „na živo“. Ide o podobný koncept, ako je známy produkt od spoločnosti Microsoft „Hololens“, ale tentokrát by sme sa podľa slov vývojárov mohli dočkať výraznejšieho  rozšírenia imaginárnej reality, ktorá nám ju umožní vidieť ako „reálny“ svet.

Ako na videu nižšie môžete vidieť jedná sa o koncept, v ktorom sa hráči hier nachádzajú v  miestnostiach, ktoré sa dajú flexibilne upravovať podľa požiadavkou samotných hráčov. Všetky tieto zmeny však neprebiehajú reálne, ale len prostredníctvom  špeciálnych okuliarov, ktoré dokážu upravovať jeho vizuál. Avšak vývojári úpravov prostredia „neskončili“, ale naopak. K dispozícii totiž sú rôzne doplnky ako meče, pištole či iné doplnky, ktoré dávajú tejto rozšírenej reality ďalší rozmer.

Čo na to hovoríte, skúsili by ste to?

Zdroj: TheVoid.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu