NovinkyWindows 10

Pri ďalšej aktualizácii operačného systému Windows 10 nestrávite hodiny. Bežnému počítaču postačí iba 30 minút

Spoločnosť Microsoft sa už od vydania operačného systému Windows 10 trápila s príliš dlhým časom aktualizovania. Časovo náročné aktualizácie samozrejme neprichádzajú tak často, no vo veľa prípadoch sú vyžiadané nie v najvhodnejší moment a používatelia následne musia pri počítači presedieť celé hodiny. Pri prvých aktualizáciách sa časová náročnosť pohybovala od 1 do 2 hodín, no časom sa toto číslo posunulo k lepšiemu.

Aktualizácie už nepotrvajú viac ako 30 minút

Dlhý čas aktualizovania bol spôsobený najmä zbytočne dlhou offline fázov. Tím Microsoftu preto túto offline fázu aktívne skrátil a mnohé úkony presunul do online fázy. Veľké množstvo úkonov sa preto vykoná ešte pred alebo po samotnej aktualizácii. Efektívne skrátenie offline fázy príde s ďalšou veľkou aktualizáciou operačného systému Windows 10, informovala o tom vedúca Windows Insider programu, Dona Sarkar. Nová aktualizácia sa bude inštalovať iba 30 minút, čo je oproti predošlým hodnotám naozaj veľký úspech.

O tomto skrátenom aktualizovacom čase ďalej informoval aj Joseph Conway, programový riaditeľ vo Windows Fundamentals tíme.

„Aby sme to dosiahli, museli sme presunúť časť vykonaných prác z offline fázy do online fázy. Kvôli týmto zmenám sme dokázali úspešne skrátiť aktualizovací čas na 51 minút v prípade Fall Creators Update. Už vtedy sa jednalo o skok o 38 percent. Tento fakt nás ale neuspokojil a naďalej sme pokračovali v tvrdej práci. Výsledkom tejto práce je aktualizovací čas, ktorý sa nám v prípade Spring Creators Update podarilo skrátiť na 30 minút. Tým pádom môžeme hovoriť o znížení až o 63 percent oproti aktualizácií Creators Update, „ píše Joseph Conway vo svojom blogu.

Väčšina úkonov bude prebiehať v online fáze. Výkon by nemali nijako ovplyvňovať

V poste od samotného Microsoftu sa píše, že online fáza aktualizovania bude kvôli týmto krokom logicky o čosi dlhšia. Podľa uvedených informácií by mali byť tieto úkony vykonávané na nízkej priorite a používatelia by na bežných počítačoch nemali pocítiť žiadne zmeny. Na záver pripomenieme, že Microsoft spomína priemerné aktualizovacie časy a je pochopiteľné, že v prípade počítačov s SSD úložiskom trvalo aktualizovanie systému o čosi kratšie, ako uvádza Microsoft.

Zdroj: mspoweruser.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu