Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Prehliadač Mozilla Firefox 58 je už teraz dostupný na stiahnutie. Nová aktualizácia prináša veľké množstvo noviniek

Zdroj: vlastný

Spoločnosť Mozilla len pred niekoľkými týždňami oficiálne prezradila príchod novej veľkej aktualizácie internetového prehliadača Firefox. Verzia prehliadača Firefox 58 mala byť dostupná už minulý týždeň, no vydanie aktualizácie sa o čosi odložilo a medzi bežných používateľov sa dostáva až dnes.

Nová verzia je voľne dostupná už teraz

Nová verzia prehliadača Firefox 58 je už v týchto momentoch voľne stiahnuteľná z oficiálnych stránok prehliadača a je dostupná pre operačné systémy Linux, macOS a Windows. Čo nová verzia prehliadača teda prináša a prečo sa oplatí sťahovať najnovšiu aktualizáciu?

Čo prináša nová aktualizácia?

Hlavným bodom aktualizácie je zabudovaná ochrana pred exploitmi Meltdown a Spectre, ktoré už zopár týždňov vyčíňajú v svete smartfón a počítačov. Nová verzia taktiež zaručuje v niektorých prípadoch až 15-krát vyššiu rýchlosť sťahovania súborov a načítavania webstránok. Aktualizácia taktiež prináša opravy chýb, ktoré na zariadeniach s Linuxom a Windowsom spôsobovali náhodné vypínania prehliadača. Spoločnosť taktiež používateľov novej verzie upozorňuje na to, že pre najrýchlejší prehliadač a plnú bezpečnosť pred exploitmi Meltdown a Spectre, si musia taktiež stiahnuť aj najnovšie dostupné aktualizácie pre Windows. Čo sa týka Linuxu, používatelia si musia stiahnuť najnovší microkódový firmvér od Intelu.

Používa niekto z vás najnovšiu verziu prehliadača Firefox? Ako ste s ním spokojní? Podeľte sa o vaše skúsenosti v komentároch.

Zdroj: Mozilla

TIP  Nedávno predstavené reproduktory od Xiaomi sú v predaji! PS: Toto je prvý kupón

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu