Novinky

Predajnosť Windows telefónov rastie

Výskumná firma Canalys dnes zverejnila štatistiky predaja Windows telefónov vo Veľkej Británii. Predaj telefónov so systémom Windows v Spojenom Kráľovstve medziročne vzrástol až o 32%. Správa uvádza, že za prvý štvrťrok roku 2015 sa predalo 570,000 Windows telefónov, čo je 7,6 %-ný podiel na trhu so smartfónmi. Je to nárast oproti štvrťroku z roku 2014 o 1,5%.

Tim Coulling senior analytik Canalys, uviedol:

Microsoft útočí na segment nižšej strednej triedy medzi používateľov BlackBerry a Android systému. Microsoft si rýchlo buduje tržný podiel bez vlajkových lodí alebo high-end telefónu. Po spustení noviniek so systémom Windows 10 predaje atakujú vrchné priečky predajností zariadení.

Poznámka redakcie: Po ohlasoch fanúšikov a zvedavosti na systém Windows v telefónoch môžme s kľudným svedomím povedať, že každý Androiďák z našich radov po príchode nového Windowsu 10 bude uvažovať o reinkarnovaní z Androidu na Windows. A pokiaľ stránku sledujete pravidelne už viete, že pár Android bláznov sme prekrstili na telefónik so systémom Windows.

Zdroj: WMpowerusers.com

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu