Zaujímavosti

Pozrite si zábery ako vyčíňa sopka Kilauea na ostrove Havaj. Sila matky prírody je skutočne enormná

3. marec, dátum ktorý si zapamätajú tisíce obyvateľov Havaja. V tento deň sa totiž zobudila sopka Kilauea, ktorá začala chrliť lávu, vrátane skál do obytnej štvrti Leilani Estates, z ktorej muselo byť evakuovaných viacero desiatok obyvateľov.

Táto erupcia poskytuje desiatky desivých záberov sily matky prírody, ktorá takto vystrkuje rožky a ukazuje nám kto je tu pánom. Viacero odvážlivcov sa vyčíňanie matky prírody rozhodlo zachytiť pomocou videí či fotografií. Nižšie si môžete pozrieť niekoľko z nich.

Takto vyčíňa sopka Kilauea

Ako môžete vidieť na záberoch vyššie tak sila matky prírody je skutočne enormná a bojovať proti nej je veľmi obťažné ak nie nemožné. Dnes je zároveň veľmi ťažké povedať ako dlho bude sopka aktívna. Môžu to byť dni, týždne, ale aj roky.

TIP  Nová zraniteľnosť založená na špeciálnom CSS kóde, dokáže ihneď zamraziť internetový prehliadač, poprípade reštartovať zariadenie

Zdroj: TheVerge, úvodný obrázok: Pexels.com

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu