Novinky

Pozrite si prostredie Windows 10 TP po poslednej aktualizácii

Zaujíma vás čo priniesla posledná aktualizácia Windows 10 TP? Hovorí sa, že raz vidieť je lepšie ako stokrát počuť (alebo v našom prípade čítať?). Preto vám prinášame krátky prehľad prostredie Windows 10 TP po poslednej aktualizácii prostredníctvom printscreenov z Nokie Lumia 735.

1. Windows Store Beta

Nový Windows  Store mal byť podľa nás príjemnou zmenou, ale nie je tomu tak. Hoci po grafickej stránke je spracovaný celkom pekne, ale čo sa týka prehľadnosti je to už horšie. Avšak konečné posúdenie necháme na vás, predsa len každý sme iný a vám sa bude možno páčiť nové prostredie viac.

BETA Store
BETA Store

2. Častá chyba v aplikáciach

Všimnite si v spodnej časti voľný priestor medzi ovládacími prvkami a samotnou aplikáciou. Táto chyba (nevyplnený priestor) býva častým nedostatkom v aplikáciách, čim vám zo zariadenia “ukusne” 0,5“ palca.

Chyba v aplikácii
Chyba v aplikácii

Na druhom obrázku môžete vidieť častú chybu, ktorá vám vyskočí pri vybraných aplikáciách  (napr. e-mailový klient), avšak nejedná sa o zásadnú chybu, stačí aplikáciu preinštalovať a funguje ako má.

Chyba v aplikácií 2
Chyba v aplikácií 2

3. Klávesnica

Ďalšou zmenou, respektíve opravou je rozšírenie klávesnice, ktorá je konečne od „hrany“ po „hranu“.

Klávesnica na šírku
Klávesnica na šírku

4. Nové možnosti rozšírenia nastavení plochy

Aktualizácia priniesla viacero nových farebných motívov, ako aj možnosť zmenšenia dláždič na ešte drobnejšie. Celkovo sa mi ich na Lumii 735 podarilo na plochu dať až 6 v jednom rade. Čo sa týka zariadení s väčším displejom, tak som videl screeny až s 9 dlaždicami v rade, avšak toto vám momentálne neviem potvrdiť, ale ani vyvrátiť vzhľadom na to, že som testoval Windows 10 TP na 4,7″ palcovom zariadeni.

TIP  Nebaví ťa vysávanie? So Xiaomi robotom ťa bude baviť! Dostupný je z EÚ skladu. Doma ho môžeš mať už o pár dní | TIP REDACIE
Nové nastavanie plochy
Nové nastavanie plochy
plocha_start
Pocha / po novom sa volá štart

5. Nové prostredie – Dialer

Zmenou prešlo tiež prostredie Dialer-a, v ktorom sme sa dočkali konečne „inteligentného“ vyhľadávania ako sme zvyknutí z aplikácie „Rap Dialer“.

Nové prostredie - Dialer
Nové prostredie – Dialer

6. Vlastnosti obrázkov

Microsoft, ďalej popracoval aj na vlastnostiach obrázkov, ktoré sa po novom vyvolávajú jednoduchým potiahnutím prstami nadol v prípade otvoreného obrázku.

Vlastnosti obrázkov
Vlastnosti obrázkov

7. Notifikácie

Poslednou zmenou, ktorá vám udrie hneď do očí je spôsob oznamovania notifikácií. Všimnite si horný ľavý roh, kde je vyskočené číslo 10, ktoré indikuje počet dostupných aktualizácií pre vaše aplikácie.

Notifikácie
Notifikácie

Ak stále uvažujete či ísť do Windows 10 TP, tak to veľmi závisí od toho čo s telefónom stvárate. Funkcie ako hovory, SMS-kovanie, Facebook-vanie či browsovanie na internete ide bez problémov, ako aj chod samotných aplikácií (okrem vybraných situácií kedy treba aplikáciu preinštalovať). Čo sa týka batérie, úprimne vám neviem povedať či je to lepšie alebo horšie, keďže Lumiu 735 používam ako sekundárnu a nabíjam ju raz za niekoľko dní (vzhľadom na to, že v podstate leží len v „skrinke“).  Ale na druhej strane ak sa vyskytne nejaký závažný problém, tak nie je problém zapnúť Windows Recovery Tool, prostredníctvom ktorého dáte telefón do pôvodného stavu v priebehu chvíľky (v závislosti od rýchlosti internetového pripojenia, je totiž potrebné stiahnuť 1,6 GB balík pôvodného software-u).

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Komentáre

  1. Mne sa to paci, v podsate pribudli nove nastavenia ale daju sa ponechat terajsie. Horsie to je so samotnou kolonko nastaveni, ta sa mi az tak nepaci a ani tie notifikacie. Inac to hodnotim kladne. A este som zabudol ten dialer tak to uvididem ako to bude vyzerat cele

  2. Beda. Valí sa na nás dizajnová katastrofa! Zatiaľ všetko čo bolo predstavené radím do kategórie: Takto by to teda rozhodne nemalo vypadať. Do plaču je ale to, že oni to v Microsofte myslia smrteľne vážne 🙁 Už mi to príde, že chodia na školenia k Androiďákom. Hnusný, fakt HNUSNÝ dizajn. U 8.1 zostanem, samozrejme ak sa nespamätajú, koľko sa len bude dať, nie kvôli novým funkciám (koniec-koncov teraz všetko funguje fantasticky) ale kvôli nevzhľadnosti prostredia a rozbíjaniu primárneho konceptu dizajnovej uhladenosti a čistoty. S Androidom som žil (presnejšie povedané, trápil sa) skoro štyri roky. Za pól roka s WP som tak spokojný, že už od možno druhého dňa si kladiem otázku, ako som mohol obchádzať WP? Človek sa celý život učí.

  3. ale mne chýbajú aj v starom obchode napr taký Dead trigger 2 alebo Mass Effect Infiltrator

  4. ano chybaju, malo by to byt z dovodu, ze v obchode (beta) by sa mali nachadzat appky uz len optimalizovane ako pre mobilnu verziu tak aj pre PC verziu

  5. Nechýbajú vám tiež v Store ( aj Beta) niektoré hry čo sú pre zariadenia s 1GB RAM a viac? (lumia 730)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu