Windows 10Windows 10 Mobile

Pozrite si niekoľko záberov z rozhrania Windows 10 ARM na smartfóne Lumia 950XL

Posledné týždne či mesiace môžeme vo zvýšenej miere počuť o úspechoch viacerých vývojárov, ktorým sa podarilo priniesť Windows 10 ARM k životu na viacerých smartfónoch. Posledný takýto report sa týkal Lumie 950, kde sa topodarilo jednému z nadšencov (NTAuthority).

Takto vyzerá Windows 10 ARM na smartfóne

Najnovšie jeden z vývojárov, ktorý si hovorí Imbushuo uverejnil niekoľko screenshotov, ktoré ukazujú rozhranie systému. Obrázky z rozhrania si môžete pozrieť nižšie.

Zaujímavosťou je aj to, že sa vývojárovi podarilo spustiť internetový prehliadač Google Chrome.

Zdroj: Twitter (ADeltaX)

Vývojár však v závere dodáva, že aktuálne Windows 10 ARM na smartfóne nie je ešte plne použiteľný na každodenné používanie a to z dôvodu, ze Microsoft zatiaľ plne neoptimalizoval rozhranie aj pre menšie zariadenia.

Zatiaľ, čo Windows 10 ARM na smartfónoch Lumia je viac menej len experimentálny projekt viacerých nadšencov, zaujímavé bude sledovať portáciu OS na smartfóny ako sú HP Elite X3 či Alcatel Idol S4, ktoré výkonnostne patria medzi tie najsilnejšie stroje na trhu.

Zdroj: Twitter (ADeltaX)

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu