TECHZaujímavosti

Pozrite si hrôzostrašné zábery z The Weather Channel vytvorené vo virtuálnej realite z hurikánu Florence v Karolíni

V našich končinách pojmy ako tornádo, hurikán či obdobné katastrofy sú relatívne neznámym pojmom. Vďaka bohu. To sa však netýka vybraných lokalít v rámci našej planéty. Jednou z nich je americká Karolínia, v ktorej udrel hurikán „Florence“.

Hoci viacero predpovedí predpokladalo túto hroziacou katastrofu, tak pre mnohých z nás vrátane vybraných krajín Ameriky sa jedná o pojem, ktorý  pre nich nič „neznamená“. Totiž s podobným vyčíňaním prírody sa nikdy  v praxi nestretli, ale len z médií.

Jeden z televíznych kanálov, The Weather Channel v rámci správ zakomponoval virtuálnu realitu ako to v poškodenej oblasti vyzeralo v praxi, aby priniesla autentickejšie zábery z tejto katastrofy. Nižšie si môžete pozrieť video, ktoré ukazuje túto silu matky prírody v „plnej kráse“.

Ako hodnotíte podobné katastrofy po zahliadnutí tohto videa? Vedeli ste si ich doteraz predstaviť ako vyzerajú v realite? My teda nie.

Zdroj: Youtube (The Weather Channel)

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu