NovinkyZariadenia

Pozrite sa na tento úchvatný koncept Surface laptopu

Internetom momentálne kolujú desiatky rôznych konceptov Surface zariadení od Microsoftu. Najčastejšie sa stretávame s konceptami záhadného smartfónu Surface Phone, no dizajnér Emad Rahimi si prednedávnom vyhliadol aj Surface laptopy.

Jeho koncept s názvom Surface Vision sa objavil na stránke behance.net a prináša naozaj úchvatný dizajn a zaujímavú víziu budúcnosti. Surface Vision by mal byť podľa jeho predstáv hrubý maximálne 7 cm a nemal by disponovať klasickou klávesnicou, tlačidlami alebo touchpadom. Ohýbací/ skladací laptop s “celotelovou” obrazovkou vyzerá naozaj nezvyčajne, no podľa autora by mali byť podobné zariadenia bežné už v roku 2022. Podľa jeho slov laptop nemusí obsahovať klasickú klávesnicu a rôzne zbytočnosti a oveľa jednoduchšie by bolo používanie klasického stylusu a virtuálnej klávesnice, ktorá by sa zobrali na spodnej časti obrazovky. Zariadenie by malo ponúkať iba dva USB-C porty, ktoré sú aj podľa nás úplne postačujúce.

Podľa Rahimiho, sa medzera medzi dnešnými konceptami a realitou stále rýchlejšie zmenšuje. Dnešné Yoga Booky, Surface Booky alebo Iconia od Asusu sú iba mladšími bratmi zariadení, ktoré prídu už o niekoľko rokov a budú bežnou súčasťou našich životov.

Musíme uznať, že samotný koncept je naozaj úchvatný, no otázkou zostáva už iba to, či sa technológie do roku 2022 posunú až tak, aby sme dokázali podobné vízie aj zrealizovať a dotiahnuť do úspešného konca.

TIP  Máte doma starý a nevyužitý PC? Nainštalujte si na ňho operačný systém Chromium OS od Google | NÁVOD

Zdroj: behance.net

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu