TECH

Pozrite sa bližšie na dopravný tunel od Elona Muska, ktorý by mohol zmeniť budúcnosť mestskej hromadnej dopravy

Elon Musk často označovaný ako novodobý Steve Jobs pracuje na viacerých zaujímavých projektoch. Jedným z nich sú aj dopravné tunely, ktoré by mohli zmeniť budúcnosť prepravy z jedného bodu do druhého.

Najnovšie sa na oficiálnom kanáli Youtube spoločnosti The Boring Company ako aj účte Twitteru objavilo niekoľko sekundové video, v rámci ktorého môžeme vidieť test prepravy automobilu Tesla z jedného miesta na druhé. Test konkrétne prebiehal v tuneli pod mestom Los Angeles. Hoci video nie je tak vzrušujúce ako bol štart rakety Falcon Heavy, ale aj napriek tomu nám umožňuje vidieť ako tento projekt napreduje dopredu.

Mimochodom, podľa posledných dostupných informácií projekt by mal slúžiť na prepravu špeciálnych kapsúl, v ktorých budú ľudia. Pre lepšiu predstavu si môžete predstaviť klasické metro, avšak štandard prepravy by mal byť posunutý na úplne inú úroveň. Mimochodom, Elon Musk v rovnaký deň ako ukázal svetu video vyššie tak oznámil, že rovnaký projekt bude realizovať aj v meste Chicago. Jeho predpoklad, že výstavbu týchto tunelov  v Chicagu spustia je v priebehu 3 až 4 mesiacov, keď získajú všetky potrebné povolenia. Zároveň odhadol, že realizácia projektu by mala trvať 18 až 24 mesiacov.

Zdroj: Twitter, Youtube

TIP  Elon Musk s novo predstavenou raketou Big Falcon Rocket chce kolonizovať Mars
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu