NovinkyTECH

Pozor na zmluvné podmienky Wi-Fi hotspotov, aby ste neskončili pri umývaní záchodov

Aj Vy patríte medzi ľudí, ktorí vždy súhlasia so zmluvnými podmienkami keď ide o pripojenie sa do Wifi hotspotov? Dávajte si pozor a prečítajte si ich. Zahraničný poskytovateľ Wifi hostpotov Purple nachytal zákazníkov, ktorí nevedomky súhlasili s kontroverznými zmluvnými podmienkami. Cez 22 tisíc ľudí súhlasilo s čistením odpadu z festivalov, odstraňovaním zvieracích výkalov alebo objímaním túlavých psov a mačiek.

Spoločnosť Purple do svojich zmluvných podmienok šikovne zakomponovala dodatok o vykonávaní verejnoprospešných prác. Takmer každý zákazník súhlasil s vykonaním až 1 000 hodín týchto prác. Pod verejnoprospešné práce spoločnosť zahrnula:

  • Objímanie túlavých psov a mačky
  • Zbieranie zvieracích exkrementov v miestnych parkoch
  • Čistenie kanalizácií
  • Vyčistenie prenosných záchodov na akciách a festivaloch
  • Odstraňovanie žuvačiek z chodníkov na uliciach
  • Namaľovanie ulít slimákom, pre spríjemnenie ich životov

Samozrejme, spoločnosť Purple po nikom nechce aby tieto aktivity vykonal. Hlavným dôvodom, prečo spoločnosť pristúpila na takýto krok, bolo upriamenie pozornosti na pofiderné zmluvné podmienky. Keďže 25. mája 2018 musia všetky krajiny Európskej únie zjednodušiť zmluvné podmienky, informujúce o využití ich osobných údajov. Spoločnosť bojuje zato, aby iné firmy nevyužívali nepozornosť používateľov a hlási sa ku prvej európskej spoločnosti, ktorá spĺňa všetky nové predpisy o ochrane osobných údajov.

Zdroj: purple.ai , úvodný obrázok (pixabay.com)

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu