NovinkyWindows 10

Poznáme termín oficiálnej aktualizácie Redstone pre Windows 10

Dnes sa na konferencií Microsoft Build 2016 diali veľké veci. Jednou z nich bolo aj oznámenie termínu oficiálnej aktualizácie Redstone pre Windows 10, ktorá dostala označenie Anniversary. Ako už z označenia možno tušíte tak distribuovaná by mala byť k výročiu oficiálneho vypustenia Windows 10 do obehu, teda 29. júla 2016.

Dočkáme sa noviniek vo Windows Hello

Medzi významné novinky, ktoré by mala aktualizácia priniesť patrí viacero funkcionalít ako sú inovácie týkajúce sa zabezpečenia, funkcionality Windows Hello, ktorú by sme mohli po novom nájsť integrovanú  aj v internetovom prehliadači Microsoft Edge, ktorá nahradí klasické prihlasovanie cez login a heslo.

Ďalšou významnou novinkou je Windows Ink

Vďaka tejto funkcionalite je možné písať poznámky rovnako na Windows zariadeniach ako aj v zošite a samozrejmosťou je aj ich následne zdieľanie. Windows Ink bude integrovaná aj do aplikácií ako sú Mapy, Microsoft Edge a Office, a ďalšie.

Cortana získa viacero viacero nových funkcionalít

Cortanu už dnes je možné využívať s takmer 1000 aplikáciami, ale tam to nekončí. S príchodom Windows 10 Anniversary sa Cortana naučí omnoho viac. Napríklad podľa slov Microsoftu by sme sa mohli tešiť na to, že nám táto šikovná hlasová asistentka bude vedieť zariadiť transport alebo aj kúpiť obed. Ďalšími vítanými novinkami je aj možnosť uzamykania zariadenie či rýchleho prístupu z lock módu do normálneho režimu.

TIP  Že hry na smartfónoch nie sú atraktívne pre hráčov hier? Omyl, PUBG sa chváli 20 miliónmi aktívnych hráčov denne

Samozrejme, že vyššie uvedené novinky nie sú sumárom všetkého na čo sa môžeme tešiť, a ak by vás zaujímalo viacero podrobností tak viac sa dozviete na oficiálnom blogu Microsoftu.

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu