ANDROIDHuawei

HarmonyOS podľa analytikov by v budúcom roku mohol mať trhový podiel 2%. V Číne 5%

Renomovaní analytici z Counterpoint si myslia, že potenciál operačného systému HarmonyOS je v budúcom roku 2%.

Operačný systém HarmonyOS, ktorý bol predstavený pred niekoľkými dňami spoločnosťou Huawei je stále viac a  viac spomínaný. Dôvodom prečo tomu tak je, je stále neutíchajúci konflikt medzi Čínou a USA, kde Huawei je „rukojemníkom“ Američanov.

HarmonyOS je otvoreným operačným systémom, ktorý je vyvíjaný pre širokú škálu zariadení – od chytrých televízií, nositeľných zariadení, IoT, automobily, až po smartfóny. Mnoho fanúšikov ako aj technologických nadšencov je myšlienkou operačného systému HarmonyOS nadšenými, dôvodom je inovatívna architektúra mikro jadra a podpora pracovníkov Huawei v oblasti výskumu a  vývoja.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Analytici z  Counterpiont Analyst, vedený Neil Shah si myslia, že HarmonyOS do roku 2020 dosiahne trhový podiel 2%, a v domácej Číne 5%-trhový podiel. Na prvý pohľad sa to môže zdať ako málo, ale Neil tvrdí, že v súčasnosti Android má 39%, Windows 35%, iOS 13,87ˇ%, OS X, 5,92%, Linux 0,77% a iný OS 3,32%, a preto 2% je ambiciózny ciel. Na tému upozorňuje portál Gizchina.com.

trhovy podiel operacnych systemov
Via Gizchina.com

Analytici Counterpoint očividne vychádzajú zo súčasného statusu quo, ktorý by predpovedal, že Huawei zostane verný v  prípade mobilnej platformy operačnému systému Android. CEO spoločnosti Huawei, Ren Zhengfei, sa koncom júna vyjadril, že ich odhady sú, že v prípade „prepnutia“ z Androidu na HarmonyOS by Google stratil približne 800-miliónov používateľov. Hoci jeho odhady sa môžu na prvý pohľad zdať veľmi ambiciózne, tak v  skutočnosti nemusia byť nereálne. Dôvodom je, že v domácej Číne sú viaceré služby od Google zakázané od roku 2012, vrátane niektorých sociálnych sietí.  Ak by však Huawei dokázal zabezpečiť takmer plnohodnotnú kompatibilitu s aktuálnymi Android aplikáciami, tak by sa viac menej v Číne jednalo len o „prehodenie“ OS bez reálneho negatívneho dopadu, kde by spoločnosť mohla získať desiatky, ak nie stovky miliónov používateľov (pozn. redakcie: otázni sú zákazníci z iných regiónov sveta). Domáci obyvatelia totiž nie sú naviazaní v takej miere na služby ako G-mail, Youtube a podobne.  Skvelý vlog prečo tomu tak je priniesol vloger Jaroslav Kurťák. Pozrieť si ho môžete nižšie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close