NovinkyWindows 10

POTVRDENÉ: Windows 10 „S“ bude len módom v ostatných verziách Windowsu

Joe Belfiora viceprezident spoločnosti Microsoft potvrdil, že Windows 10 S bude len módom v rámci ostatných verzií Windowsu. Stať sa tak má v priebehu budúceho roka.

Aktuálne Windows 10 S je separátnym operačným systémom, ktorý však má viacero obmedzení. Tým najvýznamnejším je uzavretosť systému, ktorá sa prejavuje v zákaze inštalácie aplikácií a hier z mimo iného prostredia ako je Microsoft obchod.

Aktuálne Windows 10 S nájdeme na malom počte zariadení, napríklad na Surface Laptope, kde je ho však možné v určitom časovom horizonte bezplatne aktualizovať na vyššiu verziu a vo vybraných low-end zariadeniach určených primárne pre študentov.

Windows 10 S cieľovú skupinu nezaujal

Windows 10 S bol operačným systémom určeným hlavne pre vzdelávací a tretí sektor, dostupný je totiž zadarmo a poskytuje všetky nevyhnutné základné funkcionality. Aktuálne však ešte nie je známa informácia kedy sa tak presne stane. Joe Belfiora totiž oznámil len to, že sa Windows 10 S sa v priebehu budúceho roka stane módom v existujúcich verziách Windowsu.

Zdroj: Twitter

 

TIP  Spoločnosť OnePlus sa chystá vrhnúť do boja v segmente chytrých TV. Podarí sa im podľa vás uspieť?
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu