NovinkyWindows 10

Posledná aktualizácia pre Windows 10 (Build 16226) prináša radu vylepšení. Pozrite si ich prehľad

Microsoft počas včerajšieho dňa vypustil do obehu novú aktualizáciu pre Windows 10 zariadenia zapojené v rámci programu Windows Insider – Fast Ring. Reč je konkrétne o Builde 16226. Nižšie Vám prinášame prehľad tých najvýznamnejších zmien a noviniek.

Aktualizácia Windows 10 Build 16226 priniesla

  • Vypínanie okien v rámci prehliadača Microsoft Edge je oveľa jednoduchšie. Odteraz budete mať vždy prístupné tlačidlo „X“ aj v prípade dialógových okien (vyvoláných napr. prostredníctvom JavaScript-u).
  • Pribudla možnosť migrácie Cookies súborov a Nastavení z prehliadača Chrome do Microsoft Edge.
  • V rámci prehliadania webstránok pribudla možnosť „opýtania“ sa Cortany na vybraný výraz. Stačí len zvýrazniť text a prostredníctvom pravého tlačidla aktivovať hlasovú asistentku.

   Zdroj: Windows blog

  • V rámci vylepšení prehliadača Microsoft Edge sme sa ďalej dočkali možnosti ukladania „Obľúbených stránok“. Konkrétne pribudli nové nastavenia možnosti ukladania do jednotlivých folderov.

   Zdroj: Windows blog

  • Pribudla aj možnosť upravovania URL adresy v rámci vašich obľúbených položiek.

   Zdroj: Windows Blog

  • Microsoft ďalej aktualizoval sadu emotikonov na verziu „Emoji 5.0“. Obsahujú viacero nových obrázkov – od avatarov, obrázkov jedla, dinosaurov až po fantasy charaktery.

   Zdroj: Windows blog

  • Pribudol aj panel vyhľadávania emotikonov.

   Zdroj: Windows blog

  • Mnohých poteší aj funkcia OneDrive Files On-Demand, ktorá dostala ďalšie rozšírenia. Inými slovami súbory na požiadanie. Funkcia umožňuje náhľad sťahovania vyžiadaných súborov, možnosti jeho zrušenia, informácie ktorá aplikácia si vyžaduje daný súbor a mnoho ďalšieho. Oficiálny popis funkcie znie: „funkciou Files On-Demand máte prístup k všetkým súborom, ktoré máte uložené a nemusíte ich sťahovať a využívať úložisko vášho zariadenia. Všetky vaše súbory, dokonca aj online-only súbory, sú dostupné vo Windows Prieskumníkovi, tak ako každý iný súbor. Kedykoľvek budete mať možnosť otvoriť online-only súbory alebo Windows Store aplikácie pomocou nástroja Windows file picker. Keďže to funguje aj s vaším osobným, a rovnako aj s pracovným OneDrive diskom, môžete ho využívať v každodennej práci. Taktiež je kompatibilný aj s SharePoint Online team.“ 

   Zdroj: Windows blog

  • Microsoft ďalej vylepšil rozhranie Shell, konkrétne tešiť sa môžeme na interaktívne reakcie v rámci rozhrania.
  • Aktualizácie sa dočkala aj kontextová ponuka Prehliadača súborov. Po novom budete môcť napríklad zdieľať súbory prostredníctvom jedného kliknutia.

   Zdroj: Windows blog

  • Kalkulačka vo Windows 10 dostala možnosť prepočítavania menového kurzu.

   Zdroj: Windows blog

Zdroj: Windows blog, úvodný obrázok (vlastný)

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close