Novinky

Portál Živé.sk informoval, že Facebookom sa šíri trojský kôň

Bezpečnostný expert Mohammad Reza Faghani zverejnil prostredníctvom portálu Seclists.org informácie týkajúce sa trojského koňa, ktorý sa šíri sociálnou sieťou Facebook, informoval o tom portál Živé.sk Škodlivý kód sa pritom šíri prostredníctvom Facebook chatu, ktorý sa na prvý pohľad zdá ako neškodná správa od Vašich priateľov, v ktorom je odkaz na video so sexuálnym obsahom.

V prípade kliknutia na odkaz sa Vám otvorí internetové okno, na ktorom sa video spustí a v priebehu niekoľkých sekúnd prestane s tým, že si musíte stiahnuť Flash Player, ktorý je potrebný na prehrávanie videa. S Flash Playerom si avšak stiahnete aj neželaného hosťa v podobe trojského koňa, ktorý dokáže zaznamenávať všetky Vaše pohyby myšou či stlačené klávesy. Preto Vám odporúčame neotvárať žiadne odkazy, ktoré Vám prídu od priateľov mimo bežnej konverzácie, aby ste ochránili svoj počítač pred týmto malwarom.

Doteraz bolo infikovaných viac ako 11 0000 počítačov.

TIP  Čoskoro bude predstavený jeden z najočakávanejších smartfónov – OnePlus 6T. Poznáme oficiálny dátum!
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Jeden komentár

  1. No hlavne že Facebook spolupracuje s plejádou AV spoločnosti co majú takemuto čosi zabrániť.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu