AplikácieNovinkyWindows 10

Populárna streamovacia aplikácia Mixer je konečne dostupná aj v obchode Microsoft Store, onedlho aj pre Windows 10 Mobile

Ešte v roku 2016 spoločnosť Microsoft odkúpila populárnu stremovaciu službu Beam, ktorá bola neskôr premenovaná na Mixer. Microsoft od tohto momentu začal silno pracovať na zakomponovaní tejto služby priamo do operačného systému Windows 10 a preto sa v dnešných verziách nachádza funkcia Game Bar, vďaka ktorej dokáže streamovať hocikto bez použitia špeciálnej aplikácie. Tým ale Microsoft čiastočne potopil službu Mixer, ktorá sa žiadnou oficiálnou cestou nestala súčasťou Windowsu 10 a ešte pred pár mesiacmi to vyzeralo tak, že aplikácií Mixer čochvíľa odzvoní.

O aplikáciu sa postaral nezávislý tím vývojárov

Microsoft sa kvôli službe Game Bar vo Windows 10 zameral radšej na iné platformy, teda hlavne iOS a Android. Vo vytvorení aplikácie pre Windows 10 nevideli žiadny potenciál, a preto sme sa oficiálnej aplikácie pre Windows 10 dodnes nedočkali. To samozrejme nenaštvalo samotných používateľov, ale aj viacero vývojárov, ktorí sa rozhodli, že si všetko vezmú do vlastných rúk. Nezávislý tím vývojárov s názvom Flydream len pred pár hodinami priniesol neoficiálnu Mixer aplikáciu priamo do obchodu Microsoft Store. Aplikácia je stále v beta verzií, no musíme povedať, že už teraz je vypracovaná takmer do dokonalosti. Vývojári použili kopu Fluent Design prvkov a aplikácia vyzerá takmer ako natívna aplikácia operačného systému Windows 10.

Zdroj: Microsoft Store

Funkcie a výhody aplikácie Mixer

Aplikácia nie je vôbec odfláknutá a ponúka množstvo skutočne vynikajúcich funkcií. Interaktívne notifikácie, živé dlaždice, obraz v obraze, priama možnosť streamovania priamo cez aplikáciu, úprava streamovacích kanálov a mnoho ďalšieho. Pokiaľ ste streamer, alebo rád pozeráte stream z rôznych hier, určite aplikáciu odporúčame. Síce má ešte svoje chybičky, no aplikácia obdržiava neustále nové aktualizácie. Najlepšou správou je, že nemusia smútiť ani fanúšikovia používajúci Windows 10 Mobile. Aplikácia momentálne nemá podporu pre mobilné zariadenia, no samotný vývojár potvrdil, že je aplikácia pre mobilné zariadenia už na ceste.

Mixer Go
Mixer Go
Developer: Flydream
Price: Free+

Zdroj: mspoweruser.com 

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu