Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Podiel Windows Phone na trhu klesne až na 0% do roku 2021, odhadujú odborníci. Zmení to budúcnosť Surface Phone?

Zdroj: Casmir Valeri (behance)

Je známou vecou, že platforma Windows Phone už dlhodobo upadá, napriek tomu, že je medzi niektorými používateľmi ale aj spoločnosťami veľmi obľúbená. Najnovšie predpovede do budúcnosti od analytikov zo spoločnosti IDC predpokladajú úplný úpadok platformy Windows Phone. Presnejšie hovoria až o 0% podieli platformy Windows Phone na trhu v roku 2021.

V tejto dobe Windows Phone len o máličko drží 0.1% podiel na trhu. Samozrejme spoločnosť Microsoft takýto minimálny podiel na trhu nikdy neočakávala. IDC taktiež predpokladá aj vysoký úpadok počtu predaných mobilných zariadení s operačným systémom Windows Phone. Predpokladaný počet predaných smartfónov tento rok s Windows Phone je iba 1.1 milióna. To by oproti minulému roku klesli predaje smartfónov s touto platformou až o 80.8%. Pre udržanie platformy Windows Phone na trhu, Microsoft potrebuje nový hardware spolu s podporou developerov.

Spoločnosť Microsoft chce neskoršie v tomto roku vytiahnuť eso z rukáva. Má v pláne odhaliť už veľa krát spomínaný Surface Phone alebo po novom nazývaný Surface Mobile. Pomôže ale tento krok oživiť Windows Phone a nebude už neskoro? Zatiaľ všetko napovedá tomu, že scenár spoločnosti IDC sa naplní. Uvidíme tento rok návrat veľkolepý návrat Microsoftu vďaka jeho Surface Phone, alebo budeme svedkami nepríjemného trápenia sa tejto platformy v najbližších rokoch?

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (vlastný)

TIP  Huawei Mate P20 Pro dostane podľa Huaweiu „skutočný generačný upgrade“. Aspoň to tvrdí na Twitteri

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu