Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Podiel mobilnej Windows platformy na trhu upadá takmer vo všetkých krajinách

Zdroj: vlastný

Posledná správa od spoločnosti Kantar zase raz potvrdzuje úpadok mobilnej Windows platformy. Podiel Windowsu na trhu so smartfónmi opäť klesol. Úpadok bol v poslednom roku zaznamenaný takmer vo všetkých krajinách.

Spoločnosť Kantar zverejnila namerané údaje, zozberané počas trojmesačného obdobia, ktoré skončilo v júli tohto roku. V priložených tabuľkách sa nachádzajú aj minuloročné namerané údaje a výsledky sú naozaj dychberúce. Operačný systém Windows 10 Mobile zažil najväčší prepadák v Nemecku, Francúzsku a Veľkej Británii. V Nemecku sa podiel na trhu oproti minulému roku zmenšil až o 3.6%, vo Francúzsku až 3.8% a vo Veľkej Británii o 3.3%.

Zdroj: windowslatest.com

Zatiaľ čo v týchto krajinách je aj napriek vysokému prepadu stále viac ako 1% trhový podiel, v niektorých krajinách sú čísla naozaj kritické. V Španielsku a Austrálii spadol trhový podiel až na hranicu 0.3%-0.4%, no najväčším sklamaním je zrejme Čína. Vyzerá to tak, že mobilná Windows platforma z čínskeho trhu takmer úplne vymizla a hranica sa zastavila na 0%.

Čísla v niektorých krajinách sú naozaj smutné a pre Microsoft až alarmujúce. Jedinou nádejou pre Microsoft môžu byť nedávno predstavené smartfóny TrekStor WinPhone 5.0 a Wileyfox.

Zdroj: vlastný

1 komentár
  1. tomas says

    Ms robil jednu chybu za druhou. Najväčšia bola že sa zamerial na usa tr aj ked tam mal salby podiel a eu trh kde mal postavenie najsilnejšie bol pre nich v podstate druhorady. Lumia 520 bol začiatkom dobrého startu no namiesto ďalšej ikony prišiel prepadak. Mohli získať podiel na trhu. S podielom by prisli aplikácie atd. Dalsou chybou bolo že ms chcel aby mu zariadenia vyrabali iný vyrobcovia. Ale kto by si kúpil niečo iné ako lumiu ktora mala istú podporu a bozkonkurencny pomer cena výkon. Mali ist cestou apple s tým rozdielom že by predávali aj lowendy koli podielu na trhu a highendy koli výkonu a realizovani myslinky w10 ARM. Ja len dúfam že to este nezabalili a vývoj na fony stale prebieha.

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu