NovinkyWindows 10 Mobile

Podiel mobilnej Windows platformy na trhu upadá takmer vo všetkých krajinách

Posledná správa od spoločnosti Kantar zase raz potvrdzuje úpadok mobilnej Windows platformy. Podiel Windowsu na trhu so smartfónmi opäť klesol. Úpadok bol v poslednom roku zaznamenaný takmer vo všetkých krajinách.

Spoločnosť Kantar zverejnila namerané údaje, zozberané počas trojmesačného obdobia, ktoré skončilo v júli tohto roku. V priložených tabuľkách sa nachádzajú aj minuloročné namerané údaje a výsledky sú naozaj dychberúce. Operačný systém Windows 10 Mobile zažil najväčší prepadák v Nemecku, Francúzsku a Veľkej Británii. V Nemecku sa podiel na trhu oproti minulému roku zmenšil až o 3.6%, vo Francúzsku až 3.8% a vo Veľkej Británii o 3.3%.

Zdroj: windowslatest.com

Zatiaľ čo v týchto krajinách je aj napriek vysokému prepadu stále viac ako 1% trhový podiel, v niektorých krajinách sú čísla naozaj kritické. V Španielsku a Austrálii spadol trhový podiel až na hranicu 0.3%-0.4%, no najväčším sklamaním je zrejme Čína. Vyzerá to tak, že mobilná Windows platforma z čínskeho trhu takmer úplne vymizla a hranica sa zastavila na 0%.

Čísla v niektorých krajinách sú naozaj smutné a pre Microsoft až alarmujúce. Jedinou nádejou pre Microsoft môžu byť nedávno predstavené smartfóny TrekStor WinPhone 5.0 a Wileyfox.

Zdroj: vlastný

Tagy

Jeden komentár

  1. Ms robil jednu chybu za druhou. Najväčšia bola že sa zamerial na usa tr aj ked tam mal salby podiel a eu trh kde mal postavenie najsilnejšie bol pre nich v podstate druhorady. Lumia 520 bol začiatkom dobrého startu no namiesto ďalšej ikony prišiel prepadak. Mohli získať podiel na trhu. S podielom by prisli aplikácie atd. Dalsou chybou bolo že ms chcel aby mu zariadenia vyrabali iný vyrobcovia. Ale kto by si kúpil niečo iné ako lumiu ktora mala istú podporu a bozkonkurencny pomer cena výkon. Mali ist cestou apple s tým rozdielom že by predávali aj lowendy koli podielu na trhu a highendy koli výkonu a realizovani myslinky w10 ARM. Ja len dúfam že to este nezabalili a vývoj na fony stale prebieha.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu