NovinkyTECH

Podarilo sa zachytiť nákladný elektromobil Tesla Semi v praxi. Pozrite si video ako sa mu darilo pri prvom prevoze nákladu

Tesla Semi je kamión, ale nie hocijaký. Reč je konkrétne o elektrickom nákladnom aute, ktoré by malo byť  schopné na jedno nabitie prejsť viac ako 600 kilometrov pričom, aby prekonalo túto hranicu by malo stačiť 30 minút nabíjania v špeciálnych staniciach Megacharger.

Najnovšie sa podarilo redaktorom portálu Electrek.com spraviť niekoľkominútový záznam ako prototyp tohto nákladného elektromobilu prepravoval náklad z Nevady do Kalifornie. Video si môžete pozrieť nižšie.

Teska Semi v praxi

Toto je prvýkrát kedy sme mohli vidieť elektromobil Tesla Semi spolu aj s prívesom, vrátane nákladu. Konkrétne prevážal balík batérií z továrne Gigafacotry z Nevady do Kalifornie. Na druhom videu, ktoré môžete vidieť nižšie uvidíte východzí bod zo stanice Megacharger. V rámci neho je zaujímavý samotný štart elektromobilov, ktorý prebiehal plynule bez nejakých problémov.

Elektromobily začali svoju cestu niekoľko dní dozadu. Fotografiu, ktorú Elon Musk zverejnil v súvislosti so štartom si môžete pozrieť nižšie.

https://www.instagram.com/p/BgCJlKbFckb/?utm_source=ig_embed

Zdroj: Electrek.co, Instagram, úvodný obrázok: Youtube (My Tesla Adventure)

TIP  Prvým turistom, ktorého vyšle SpaceX do vesmíru je Yusaku Maezawa! PS: nepoletí sám
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu