NovinkyWindows 10 Mobile

Podarilo sa spojazdniť dotykové ovládania ako aj internet na Windows RT nainštalovanom na smartfóne

Nadšenci Windows Phone telefónov ich stále držia pri živote a to aj napriek tomu, že už niekoľko dní je dostupná nová verzia nástroja Windows Phone Internals (2.3), ktorá umožňuje kompletné odomknutie telefónov Lumia. Viacerí by očakávali, že vývojári a hackeri sa sústredia na prinesie Android ROMky na Windows telefóny, ale opak je pravdou.

Niekoľko dní dozadu sa podarilo prvým vývojárom do smartfónu nainštalovať rôzne verzie Windowsu avšak s viacerými obmedzeniami (napr. Windows 10 pre ARM procesory). Najnovšie jednému z nich, sa podarilo sfunkčniť dotykové ovládania vrátane internetu na smartfóne Lumia 640 XL s operačným systémom Windows RT.

Na margo procesu inštaláciu tento vývojar povedal: „Musíte byť kamárom s ACPI (reading table sources), UEFI, Windows Phone patríciami, Windows deployment stages, Windows Driver Developmnet, Windows Kernel Debuging a byť trpezlivý…“ Vývojár v rámci komentárov na Tweeteri tak isto napísal, že v nasledujúcich dňoch uvoľní kompletný návod ako nainštalovať Windows RT na Lumia smartfóny.

Hoci reálny benefit z prinesenie Windows RT na Lumia smartfóny je takmer nulový pre bežného používateľa, tak práca tohto vývojára môže priniesť čoskoro iný benefit, ktorý ocenia mnohí. Zároveň totiž pracuje s kolegami na oživení projektu „Project Astoria“, ktorého cieľom je prinesenie Android aplikácií na Windows Phone.

Zdroj: Twitter

TIP  Tak toto tu ešte nebolo! Cena smartfónu Xiaomi Mi Max 2 klesla na historické minimum
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu