NovinkyTECHWindows 10 Mobile

Vývojár rapídne posúva dopredu vývoj plnohodnotného Windowsu na smartfóne

Čo Microsoft nedokázal za roky vývoja tak to sa darí vývojárovi, ktorý si hovorí Ben Imbushuo‏. Niekoľko dní dozadu sme vám priniesli krátky report, ktorý informoval o tom, že sa mu podarilo spojazdniť na smartfóne Windows RT, vrátane internetu a dotykového ovládania.

Plnohodnotný Windows na smartfóne. Pomaly sa k nemu blížime

Dnes, ten istý vývojár ukázal krátke video, na ktorom je možno vidieť Windows RT priamo v praxi. Ako môžete vo videu nižšie vidieť, tak Windows RT funguje na smartfóne svižne. Okrem toho Ben informoval, že sa mu podarilo spojazdniť audio a Bluetooth.

Je na tom niečo magické, mať plnohodnotný Windows vo svojom vrecku. Hoci osobne si nemyslíme, že tento projekt bude mať reálne využitie v praxi, ale na druhej strane pre ľudí, ktorí majú doma na poličke smartfón s operačným systémom Windows Phone to môže zaujímavé spestrenie využívania telefónu, ktorý viac menej pomaly, ale isto stráca podporu Microsoftu.

V každom prípade vás budeme aj naďalej informovať o Benovom progrese.

Zdroj: Twitter

TIP  Cena Xiaomi Mi Band 3 padla na jednu z najlepších cien za posledné týždne! Nepremeškaj túto časovo limitovanú ponuku
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu