NovinkyWindows 10

Písmo Calibri zohralo hlavnú úlohu v prípade korupcie pakistanského premiéra

V posledných dňoch sa do pozornosti dostal súdny spor týkajúci sa korupcie pakistanského premiéra, v rámci ktorého zohral hlavnú úlohu štýl písma, konkrétne font „Calibri“.

Pýtate sa ako je to možné? Jedná sa o skutočne veľké fópa v podaní dcéry premiéra (Nawaza Sharifa), ktorá v rámci súdneho sporu predložila ako dôkazový materiál dokument obsahujúci spomínaný štýl písma na čom by nebolo nič zlé, pokiaľ by dané písmo v tej dobe už existovalo. Prípad sa totiž týka známej kauzy „Panama Papers“ v spojitosti s nadobudnutým majetkom obvineného pričom dôkazový materiál mal byť z ešte z roku 2006 čo bolo aj kameňom úrazu. Totiž dôkazový materiál, ktorý bol predložený  obsahoval typ písma Calibri, ktorý v tomto období ešte nebol „komerčne dostupný“. Samozrejme, že toto pozornému oku vyšetrovateľov nezostalo bez povšimnutia.

Zdroj: Neowin.net

Inými slovami bolo vysoko nepravdepodobné, aby dané dokumenty vznikli v danom roku ako bolo prezentované. Výsledkom toho bolo, že dcéra premiéra skôr uškodila svojej rodine ako pomohla.

Zdroj: Neowin.net, úvodný obrázok (vlastný)

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close