Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Oživte si svoje všedné UI a vylepšite svoj taskbar | NÁVOD

Zdroj: vlastný

Nie je to tak dávno, čo nám Microsoft predstavil grafické prostredie Fluent Design, ktorým si budú môcť zjednodušiť život najmä vývojári. Existuje však podobná aplikácia, ktorú môžeme považovať za alternatívu. A dokonca je určená práve nám, bežným užívateľom. Aplikácie, ktorej meno je Translucent, dokáže premeniť pre niekoho nudný taskbar. Najlepšie na tom je, že je zadarmo a nemusí sa inštalovať.

Na to, aby ste svoj taskbar spravili transparentným, alebo priezračným , si stačí stiahnuť aplikáciu, napríklad odtiaľto. Otvoríte archív .zip a rozbalíte ho do zložky. Následne už len otvoríte súbor TranslucentTB.exe. A VOILÀ! Môžete si veselo upravovať svoj taskbar. Presne tak, ako si to želáte.

zdroj: vlastný

 

zdroj: vlastný

Možností je dostatok a pár sa ich nachádza aj vo v „skrytom“ menu, do ktorého sa dostanete, keď kliknete pravým tlačidlo na ikonu na lište. Je tam mód, ktorý sa nazýva Dynamic Widnows. Ten vám dovolí pridať rôzne efekty pre aplikáciu v stave, keď je maximalizovaná a rovnako aj, keď je minimalizovaná.

zdroj: vlastný

Zdroj: vlastný

TIP  Google Chrome si odteraz bude viac rozumieť s Windowsom 10. Dočkali sme sa notifikácií z Chromu v Akčnom Centre

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu