Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Ovládanie smart home zariadení cez chatbota? Microsoft a Xiaomi rozširujú možnosti chatbota Xiaoice

Zrdroj: vlastný

Chatovacie aplikácie sú v Číne naozaj populárne, preto sa nepoužívajú iba na konverzovanie medzi ľuďmi, ale veľkú rolu v ich využití hrá aj elektronická reklama alebo nákup tovaru od pouličných predajcov.

Microsoft začal preto spolupracovať so spoločnosťou Xiaomi a spoločne začali rozvíjať možnosti chatbota Xiaoice, ktorý od dnes dokáže ďalšie užitočné veci. Spoločnosť Microsoft túto spoluprácu odhalila len pár dní dozadu a spoločne s Xiaomi sa zapája do čínskeho Internet of Things biznisu. Microsoft vďaka tejto spolupráci predstavil už piatu generáciu Xiaoice AI chatbota.

Ako sa uvádza v názve, najpodstatnejšou funkciou Xiaoice chatbota piatej generácie je spravovanie a ovládanie smart home aplikácií. Používatelia odteraz môžu využívať chatbota Xiaoice na ovládanie až 35 rôznych smart zariadení, ktoré sú súčasťou Xiaomi Internet of Things platformy.

Ďalšou novinkou, ktorú Xiaoice zvládne je rozprávanie s ľuďmi cez telefón a využitie streamovaného videa pre detekciu emócií a následné využitie znalostí o emóciách v konverzácii s človekom.

Microsoft plánuje spolupracovať aj s ďalšími spoločnosťami a chce dostať chatbota Xiaoice na väčšie množstvo zariadení. Spoločnosť na predstavení pozdvihla úspechy ich chatbota, ktorého využilo už viac ako 100 miliónov používateľov a bol zapojený v takmer 30 miliónoch konverzácií.

Chatbot Xiaoice je momentálne dostupný v Číne, Japonsku, USA, Indii a Indonézii.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (vlastný)

 

TIP  Xiaomi Mijia Kamera s 4K rozlíšením je aktuálne dostupná s lákavou cenovkou. Akcia končí už čoskoro!

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu