NovinkyWindows 10Windows 10 Mobile

OS Andromeda je skutočný, objavil sa na ňu v najnovšom zostavení Windowse odkaz

Dlho a hovorí o mystickom zariadení Surface Phone, ktoré by malo mať schopnosť „prispôsobenia rozhrania“ Windowsu v závislosti od veľkosti displeja. Pričom táto vlastnosť by mala byť typická aj pre iné zariadenia, resp. pre operačný systém Andromeda, ktorý by mal nahradiť súčasný operačný systém Windows Mobile.

Operačný systém Andromeda žije

Doteraz však boli dostupné len informácie zo „zákulisia“. V najnovšom zostavení Windows 10 Build 17025 (Redstone 4 aktualizácia) sa totiž objavili odkazy na „ComposableShell.“ a „Composers.Andromeda.exe“. Narazil na to známy leaker, ktorý si na sociálnej sieti Twitter hovorí  „Walking Cat“.

Microsoft Andromedu, resp. ComposableShell vložil do systému z dôvodu, že tento kód musí byť súčasťou aplikácií, ktoré sa majú na základe tohto prispôsobovať jednotlivým veľkostiam obrazovky.

Spolu s príchodom Windows 10 na ARM procesory to môže znamenať skutočne prelomovú novinku a ako Satya Nadella dlhodobo hovorí, Microsoft môže tak priniesť novú generáciu zariadení.

V každom prípade sú to skvelé správy, ktoré doteraz mali charakter „jedna pani povedala“. Zároveň pre mnohých fanúšikov to môže byť potvrdeným prác na zariadení Surface Phone.

Zdroj: vlastný, Twitter

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu