NovinkyTECH

Opera aktualizovala svoj prehliadač. Už sa nestanete obeťou nechceného minera kryptomien

Niekoľko dní dozadu vývojári internetového prehliadača Opera aktualizovali jeho BETA verziu, ktorá priniesla viacero vylepšení, avšak jedno z nich stálo nad ostatnými – ochrana proti nechcenému ťaženiu kryptomien pri surfovaní po internete.

Ku včerajšiemu dňu aktualizácia prišla aj na regulárnu aplikáciu. Znamená to, že pri návšteve vybraných stránok využívajúcich  skripty na pozadí, ktoré oberajú návštevníkov o výkon počítača bez jeho vedomia s cieľom ťažby digitálnych kryptomien je koniec.

“Sme fanúšikmi kryptomien, ale jednoducho nepripúšťame, že webové stránky používajú počítače ľudí na ťažbu mincí bez ich vedomia alebo súhlasu. S novou verziou Opera 50 chceme odštartovať rok 2018 tým, že ľuďom ponúkneme jednoduchý spôsob, ako získať kontrolu nad svojimi počítačmi. “, hovorí Krystian Kolondra senior manažér spoločnosti.

Mimochodom, nechcená ťažba kryptomien prostredníctvom počítačov návštevníkov nie je problém len zahraničných webstránok. K podobným praktikám si pričuchlo aj viacero slovenských webov Podľa testu portálu DSL.sk viac ako 400 stránok s koncovkou .sk využíva takto svojich návštevníkov.

Aktuálnu verziu aplikácie stiahnete zo stránok Opery.

Zdroj: Opera, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Máte doma starý a nevyužitý PC? Nainštalujte si na ňho operačný systém Chromium OS od Google | NÁVOD
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu