AppleWindows aplikácie

Opera 53, jeden z najkonkurenčnejších prehliadačov je dostupný v stabilnej verzii. Tu ho stiahnete!

Opera 53, ktorá je založená na Chromium 66.0.3359.45  pre Windows a Mac počítače je už dostupná ako stabilná verzia, vhodná pre každodenné používania.

“Dnes prechádzame z Opera 53 beta na stabilnú. Táto zostava znova zobrazuje vzhľad záložiek a adresný panel.., “, hovorí Krystian Kolondra.

Opera 53 je konečne dostupná v stabilnej verzii

Okrem toho, že internetový prehliadač je dostupný pre bežných používateľov, táto zmena priniesla aj niekoľko drobných vylepšení. Najvýraznejšie zmeny sa však týkajú Mac počítačov, kde došlo napríklad k optimalizácií favicon ikoniek.

Opera 53 stabilna verzia zmena ikoniek
Zdroj: Opera

Zmeny sa dočkal tiež aj adresný riadok, ktorý po novom dostal drobné osvieženie v podobe zaostrenia. Výsledok si môžete pozrieť nižšie.

Opera 53 stabilna verzia lepsie zaostrenie.
Zdroj: Opera

Ak ste dlho váhali s tým či vyskúšate novú Operu 53, jednoznačne vám môžeme odporučiť, aby ste išli do toho. Okrem dizajnových zmien, ktoré kráčajú s dobou, nová opera ponúka viacero vylepšení. Okrem samotného enginu, ktorý je výrazne rýchlejší, sme sa dočkali napríklad integrácie chatovacích služieb ako napríklad Facebook Messenger, WhatsApp, rýchleho prístupu k histórii prehliadania, k stiahnutým súborom a podobne. Mimochodom, prostredníctvom nastavení si môžete v priebehu niekoľkých sekúnd preniesť všetky cookies súbory, záložky, prihlasovacie údaje do služieb do prehliadača z konkurenčných prehliadačov. Prehliadač stiahnete na stránkach Opery.

Opera 53 stabilna verzia
Zdroj: vlastný

Zdroj: Opera blog, vlastný, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Výsmech zákazníkom? Apple ku novým iPhonom nepribaľuje redukciu na AUX a ani rýchlo nabíjačku
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu