AplikácieNovinky

Open Source Darktable je dostupný pre Windows. Profesionálna aplikácia pre fotografov | APLIKÁCIE

Bezplatný alternatívny program Darktable, ktorý slúži na úpravu fotografií bol nedávno aktualizovanú na novšiu verziu, ktorá je míľnikom v historickom vývoji. Verzia aplikácie 2.4.0. je totiž dostupná už aj pre počítače s operačným systém Windows.

Draktable je dostupný pre Windows počítače

Hoci portácia aplikácia nie je ešte finálna a chýba jej niekoľko funkcionalít (napr. podpora tlače) tak aj napriek tomu je využiteľná v praxi. Tím stojací za aplikáciou v súvislosti s prinesením aplikácie na Windows platformu povedal:

„…sme presvedčení, že už je dosť použiteľná a dúfam, že sa vám bude páčiť…“

Darktable je open source program, ktorý umožňuje upravovať svetelnosť fotografií. Hlavným konkurentom tejto aplikácie je Adobe. Aplikácia bola doteraz exkluzívne dostupná na Linux a Mac platforme. Nová verzia aplikácie okrem dostupnosti pre Windows platformu priniesla aj viacero vylepšení. Napríklad v podobe vylepšení dizajnových prvkov, podpore základného importu nastavení Lightroom 7, odstránenie limitu ISO 5120 a ďalšie.

Aplikáciu stiahnete na tomto odkaze z Github.

Zdroj: vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu