ANDROIDNovinkyŠPEKULÁCIEZariadenia

ONEPLUS 6 údajne príde s podobnou technológiou rozpoznávania tváre ako má iPhone X

Nuž, keď sa povie iPhone X tak každého človeka, ktorý aspoň čiastočne sleduje svet technológií napadne rozpoznávanie tváre (takzvané FACE ID). Vyzerá to tak, že táto funkcia nebude naďalej len výsadou spoločnosti Apple, ale osvojí si ju prichádzajúca vlajková loď ONEPLUS 6.

ONEPLUS 6 údajne príde s technológiou rozpoznávania tváre

Server Android Marvel prišiel s informáciami hovoriacimi o tom, že ONEPLUS 6 smartfón dostane do vienka technológiu rozpoznávania tváre, ktorá by sa mala riešeniu od Apple prinajmenšom vyrovnať. Narozdiel tak od aktuálneho riešenia, ktoré nájdeme v ONEPLUS 5 smartfóne by rozoznávanie nemalo prebiehať len za pomoci prednej kamery, ktoré pri zlých svetelných podmienkach nefunguje ideálne, ale za pomoci infračerveného senzoru.

V každom prípade uvidíme či sa podarí tomuto čínskemu gigantovi vyvinúť technológiu, ktorá by bola hodná súboja s riešením Apple. Treba však dodať, že ONEPLUS stojí za aktuálne jedným z najvýkonnejších smartfónov na trhu – 5T, ktoré svojou cenou je hlboko pod zariadeniami ako iPhone 8/X, Samsung Galaxy S8/Edge a ďalšie.

Zdroj: GizChina, úvodný obrázok: Youtube (CJ HD)

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu