SpravodajstvoZariadenia

Prehrieva sa vám smartfón? Toto sú najčastejšie príčiny prehrievania vášho zariadenia, vyhnite sa im!

Ak váš smartfón často dosahuje vyššie teploty ako by bolo potrebné, niečo nie je v poriadku. Pozrite sa na časté dôvody prehrievania smartfónu.

I keď toho dnešné smartfóny zvládnu mnoho, existujú i nejaké zásady ich používania, ktoré by sme mali rešpektovať. Vyhneme sa tak nepríjemným situáciám, ktoré by mohli naše zariadenia dočasne znefunkčniť či dokonca trvalo poškodiť. Aby sme sa však takýmto situáciám vyhli, musíme vedieť, čo všetko našim smartfónom škodí. A práve preto sme tu my, aby sme sa pozreli na situáciu, kedy sa vaše zariadenie často prehrieva a vy možno neviete prečo. Najčastejšie príčiny prehrievania nám prináša portál makeuseof.com a my vám teraz povieme, čo všetko by ste so svojím smartfónom nemali robiť, aby ste ho udržali čo najdlhšie v čo najlepšej kondícii.

Toto sú najčastejšie dôvody prehrievania

I keď za prehrievaním vášho smartfónu môže byť viacero dôvodov, pravdepodobne sa stretávame s tými najčastejšími. Medzi ne môžeme zarátať príliš vysoký jas, ktorý taktiež viac spotrebúva batériu a tým prichádza k zahriatiu vášho smartfónu. V zime sa s touto situáciou nestretávame tak často ako v lete, no akonáhle cítite, že je vaše zariadenie teplejšie ako by malo, skúste si znížiť jas.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Medzi najväčších žrútov batérie smartfónu patrí neustále pripojenie k internetu, ktoré vie batériu rovnako aj zahriať. Prichádza tak k nežiadanému prehrievaniu, ktoré vieme jednoducho odstrániť. Ak teda nepotrebujeme byť pripojení k internetu 24/7, tak je lepšie nechať naše zariadenie na chvíľu oddýchnuť a vypnúť mu mobilné dáta či WiFi pripojenie.

Nezabúdajme však, že naše zariadenie nie je herná konzola a aj hranie náročných hier vie náš smartfón nepríjemne zahriať. Ak sa náš smartfón teda neprimerane prehrieva, mali by ste si dať na chvíľu pauzu od hier, ktoré pravdepodobne zohrievajú váš smartfón viac, ako by bolo treba. Toto sú však len základné príčiny prehrievania. Týchto príčin môže byť oveľa viac a ani si ich nemusíte uvedomiť. No a práve na tieto príčiny prehrievania sa pozrieme nižšie.

Dôvodov pre prehriatie môže byť viac

Príčinou prehrievania vášho smartfónu môže byť i aplikácia, ktorá sa na pozadí správa nie úplne tak, ako by mala. Sledujte, ktorá aplikácia najviac spotrebúva vašu batériu a rovnako si odsledujte akékoľvek zvláštne správanie aplikácií. Ak náhodou prídete na to, ktorá aplikácia by mohla spôsobovať problémy, jednoducho ju odinštalujte. Rovnako tento problém môže spôsobiť malvér v aplikácii, ktorý by sme sa mali pokúsiť odhaliť čo najskôr.

Ďalším problémom smartfónov môže byť dlhé používanie kamery. Určite ste si počas dlhšieho fotografovania všimli, že sa vaše zariadenie o niečo viac zahrieva. Nie je za tým žiadna veda, skutočne za to môže to množstvo procesov, ktoré sa pri fotografovaní dejú.

Pre obmedzenie prehrievania by sme samozrejme nemali náš smartfón nechávať v horúcom či príliš slnečnom prostredí a už vôbec nie na priamom slnku. Tu sa rozprávame o probléme, ktorý môže nastať v lete, keď svoje zariadenie zabudneme napríklad na terase. V takomto prípade nás zvykne náš smartfón i upozorniť, že prišlo k extrémnemu prehriatiu a chvíľu nebudú fungovať všetky procesy, aby sa trochu ochladil.

Zahriatie smartfónu môžu spôsobiť i činitele ako puzdro smartfónu, ktoré ho môže zahriať. Ak sa teda neviete extrémneho prehrievania dlhodobo zbaviť, pokúste sa používať chvíľu váš smartfón bez púzdra. Možno takto svoj problém odhalíte a budete môcť zvoliť vhodnejšie puzdro.

Ďalším častým problémom je aj to, že používame neoriginálne príslušenstvo, napríklad nabíjačku. Problémové sú najmä lacnejšie nabíjačky, ktoré častokrát deklarujú napríklad vyhovujúce napätie, ale prax je iná. Rovnako treba povedať, že dnešné nabíjačky nie sú už tak jednoduché, ako tie pred 5-10 rokmi. Väčšina kvalitnejších nabíjačiek má vstavanú elektroniku, ktorá umožňuje systému a nabíjačke komunikovať medzi sebou v reálnom čase. Môže ísť napríklad o regulátor napätia, ktorý reguluje výkon nabíjania podľa stavu nabitia batérie a podobne.

Aká teplota zariadenia je ideálna?

Ideálna teplota zariadenia závisí od toho, čo s ním robíte. V kľude by však zariadenie nemalo dosahovať teploty väčšie ako 30 až 40 Celzia stupňov. Ak by ste chceli zistiť teplotu vášho zariadenia, tak nám dovoľte dať vám do pozornosti aplikáciu nižšie.

Thermal Monitor vs Temperature
Thermal Monitor vs Temperature

Stretli ste sa už niekedy s neprimeraným prehrievaním vášho zariadenia? A ako ste to riešili? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close