TECH

Otravujú vás reklamy v reálnom živote? Vývojári hľadajú financovanie na špeciálne okuliare s AdBlockom

Reklamy sú súčasťou nášho života už dlhé roky. Stretávame sa s nimi ako v počítačoch, našich smartfónoch a v ďalších zariadeniach. Nechýbajú samozrejme ani v reálnom živote.

Skupina vývojárov na známej sieti Kickstarter prišla so skutočne zaujímavým produktom – reálnym AdBlockom v podobe okuliarov, ktoré dokážu blokovať reklamy v rámci reálne života.

Ako môžete vidieť nižšie na videu, tak používateľ týchto okuliarov nevidí žiadne reklamy. Teda takmer žiadne reklamy. Konkrétne tieto okuliare dokážu blokovať obraz z LCD a LED monitorov. Namiesto reklamy tak uvidíte čiernu obrazovku.Možné to je vďaka polarizovanej vrstve nanesenej na okuliaroch, ktorá dokáže blokovať svetlo vyzerajúce z obrazovky.

Vyvojári pracujú na viacerých verziách týchto okuliarov pričom ich cieľom bolo vyzberať 25.000 $. V minulý čas sme použili zámerne, doteraz sa im podarilo vyzbierať viac ako 125.000 $ pričom kampaň končí o 10 dní.

Zdroj: Kickstarter, úvodný obrázok: Youtube (The-Code-Of-Entertainment)

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu