ŠPEKULÁCIEZariadenia

Samsung pracuje na notebooku s ohybným displejom

Zariadenia s ohybnými displejmi sú pomaly, ale isto na ceste. Dnes vieme, že viacero spoločností chce predstaviť smartfóny s displejmi, ktoré bude možné ohnúť. Jedným z prvých adeptov, ktorý prinesie spomínaný skladateľný smartfón je spoločnosť Samsung.  Údajne by sme sa ohýbateľného smartfónu z kuchyne Kórejčanov mohli dočkať ešte v tomto roku.

Samsung pri ohybných smartfónoch však nekončí. Ich vízia ohýbateľných displejov by mala zavítať aj na notebooky, teda aspoň podľa viceprezidenta spoločnosti Lee Min-cheola.

„Rovnako ako sklopné smartphony, spoločnosť Samsung spolupracuje s výrobcami displejov na vývoji prenosných počítačov so sklopnými displejmi, ktoré nielen jednoducho sklopia dnu a von, ale vytvárajú nové hodnoty pre používateľov, a to v kontexte meniacich sa trendov na trhu notebookov.“

S novou technológiou ohýbateľných displejov v notebookoch by spoločnosť Samsung mohla priniesť dlho žiadané oživenie v segmente laptopov. Druhým dychom však treba dodať, že Samsung (prípadné iná spoločnosť) okrem tejto inovácie bude musieť priniesť aj jej zmysluplné využitie.

Zdroj: MSP

 

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu