ANDROIDNovinky

Oficiálne predstavený. Android OREO je najnovší OS od Google. Prináša revolučnejšie novinky ako Windows Mobile?

Niekoľko dní dozadu sme vám priniesli report týkajúci sa úniku informácií hovoriacich o oficiálnom mene Androidu 8.0, ktoré sa počas jeho včerajšieho dňa potvrdili. Inými slovami, tradícia pomenovania po sladkostiach aj naďalej pokračuje.

S novým Androidom okrem nových funkcií prichádza aj rýchlejšie bootovanie, lepšie optimalizácia procesov bežiacich na pozadí, vypĺňanie automatických údajov v aplikáciách či jedna z najväčších noviniek funkcia Obraz-v-obraze, ktorá umožňuje vykonávať v podstate dve úlohy súčasne.

Ďalšou zaujímavou funkciou, ktorú nový OS priniesol sú aj vylepšené notifikácie, ktoré ako môžete vidieť nižšie bude možné rozkliknúť priamo na obrazovke.

Zdroj: Android.com

Na oficiálnych stránkach Androidu sa ďalej dočítate aj to, že došlo k optimalizácii lepšej výdrže využívania batérie či pribudol nové emotikony.

To samozrejme nie je všetko. Ak vás zaujíma komplentný prehľad noviniek tak ten nájdete tu.

Zdroj: Android.com

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu