Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Office 2016 je dostupný aj na mobiloch vďaka Build-u 10080

Zdroj: vlastný

Vo štvrtok (dnes) Microsoft uvoľnil nový Build Windows 10 TP pre mobilné zariadenia pre členov Windows Insider Programu. Náhľad obsahuje beta verziu nového Windows Storu, ktorý je univerzálny pre všetky zariadenia s Windows 10. Vďaka tomu si môžete stiahnuť aj Office 2016 v kombinácií Word, Exel, PowerPoint a OneNote.

Taktiež sú v Store aj iné nové veci. Xbox aplikácia, umožňuje sledovať svoju aktivitu, trofeje, zoznam priateľov, správy, pozerať Game DVR klipy či pripojiť na sa váš Xbox One. Music Preview sprístupňuje možnosť počúvať pesničky aj z OneDrive, či vylepšuje posúvanie medzi hranými pesničkami, ktoré je teraz jednoduchšie. Video Preview je schopná prejsť naprieč zariadenia. To znamená, že ak pozeráte film na PC a pozastavíte ho, na mobile sa začne prehrávať presne tam kde ste skončili. Spustí aj MKV súbory. Aplikácia Fotoaparát má tiež nové možnosti, ale zatiaľ nie na zariadeniach Lumia 1520, 1020, 930, 830, 640 a 640XL. Tie sa majú dočkať neskôr.

A konečne sa dočkali aj používatelia Lumia 930, Build je dostupný totiž aj pre nich. Novinka je  podporuje aj “neLumie”, presnejšie HTC One(M8) for Windows. Tešiť sa môžu aj vlastnícii Lumie 640 a jej väčšieho súrodenca XL.

Zdroj: winbeta.org , theverge.com

5 Komentáre
 1. marek says

  Aj mne mozu 🙂 ale ved na to si este pocakme, pokial to pojde ako hodinky… najlepsie pockat na oficialne vydanie W10 update

 2. Mirko Oravec says

  tak nech mi zedia moj… Po instalacii na 930ku restart loop.. fasa vychytanie much..

 3. marek says

  Aj mňa to zaujima, zrejme chcu najorv vychytat muchy na low end zariadeniach, a tak uzivatel drahsich zariadeni dostane uz bezproblemovy update..

 4. aa says

  Inac ro by aj mna taujimalo preco s takym obeskorenim prisiel update na 930.

 5. Mirko Oravec says

  MS ma niečo proti 930ke ? 😛

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu