NovinkyWindows 10

Objavila sa ďalšia nedokonalosť aktualizácie Fall Creators Update. Týka sa Windows Hello

Aktualizácia Fall Creators Update pre operačný systém Windows 10 je už v týchto dňoch dostupná na takmer všetkých Windows 10 zariadeniach a spolu s vylepšeniami prináša aj zopár chybičiek. O tom, aké nedokonalosti sa v tejto aktualizácií nachádzajú, sme Vás informovali v staršom článku, no po pár dňoch vyšla na povrch ďalšia závažná chyba. Týka sa autentifikátora Windows Hello. Avšak, chyba bola zaznamenaná iba na niektorých zariadeniach.

Týka sa táto chyba aj môjho zariadenia?

Mnoho používateľov sa na viacerých fórach sťažovalo na chybu autentifikátora Windows Hello. Pri pokuse o konfiguráciu Windows Hello prostredníctvom Nastavení, sa im zobrazila chyba “Windows Hello nieje dostupné na tomto zariadení”. Chyba sa týka zariadení HP Spectre x360 a Surface Pro (2017), no chyba sa časom môže bez pochýb zobraziť aj na iných zariadeniach. Paradoxom je, že Windows Hello doteraz na týchto zariadeniach išlo úplne bezproblémovo. Používatelia, ktorí Windows Hello používali už predtým (konfiguráciu vykonali pred Fall Creators Update) sa zase stretávajú s chybou priamo pri vykonávaní autentifikácie. Kamera jednoducho nezachytáva tvár používateľov, aj keď samotný autentifikátor oznamuje: “Windows sa pozerá”.

Microsoft ku tejto chybe zatiaľ nevydal žiadne stanovisko a v blízkej budúcnosti tak zrejme ani nespraví. Prečo? Jedná sa o chybu, ktorá zasiahne celkom malé množstvo používateľov a určite nebude odstránená prostredníctvom takzvaného “hotfixu”, teda rýchlym odstránením problému. Používatelia si na odstránenie tohto problému budú musieť zrejme chvíľu počkať, jedine že by Microsoft zrazu zmenil svoje “tradície” a naozaj by sa usiloval o spokojnosť zákazníkov.

TIP  Jeden z najočakávanejších smartfónov toho roka OnePlus 6T dostane do vienka funkciu, ktorú mu budú závidieť viaceré súčasné vlajkové lode

Dá sa tento problém odstrániť?

Na tento problém sa zatiaľ nenašlo žiadne poriadne riešenie. Pokiaľ nedokážete pár týždňov bez Windows Hello vydržať, odporúčame System Restore na predošlú verziu Windows 10 Creators Update.

Zdroj: windowslatest.com

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu