Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

O HERE Maps má údajne záujem Apple

HERE Maps

Už dlhšiu dobu sa v kuloároch  Windows komunity špekuluje o odpredaji divízie bezplatných máp HERE Maps fínskej Nokie, ktorá je známa nie len pre fanúšikov Nokie (rep. Microsoftu), ale je pre Android či IOS komunitu. Ako jeden z dôvodov, ktorý vedie Nokiu k pomýšľaniu  k odpredaji je neziskovosť spomínanej divízie. Portál Bloomberg.com informoval o aktivitách Nokie, ktorá sa aktívne snaží osloviť viacero technologických gigantov s ponukou na odpredanie HERE Maps.

Favoritom údajne je americká spoločnosť Apple, ktorú netreba určite nikomu zvlášť predstavovať, ale v hre sú aj Amazon, Alibaba Group Holding, Facebook a iné veľké spoločnosti.

Len pre zaujímavosť Nokia do HERE Maps investovala ešte v roku 8,1 miliardy dolárov a teraz a podľa správy Bloomberg za divíziu s mapami HERE Maps pýta „len“ 3,2 miliardy.

Čo by podľa vás znamenalo odpredanie divízie s mapovými podkladmi HERE Maps pre Apple?

3 Komentáre
 1. vale46mk says

  skorej by ma zaujímalo či to môžu právnymi krokmi zakázať na WP ktoré už ich majú, ak by to teda kúpil apple resp. ak to kúpia minimálne ďalšie aktualizácie máp čakať nemusíme

 2. Daniel says

  bojím sa, že keď to kúpi Apple tak to už nebude multiplatformová služba… alebo by nebola zadarmo
  ja osobne by som bol radšej keby to odkúpil MS

 3. aa says

  Znamenalo by to asi koniec “lukrativnosti” windows telefonov

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu