NovinkyWindows 10

NVIDIA ukončila podporu pre 32-bitové operačné systémy

Najväčší výrobca grafických kariet na svete, spoločnosť NVIDIA, pred pár hodinami oznámila ukončenie podpory pre 32-bitové operačné systémy. Podpora bude ukončená aktuálnym mesiacom (apríl) a zariadenia s takýmto operačným systémom už viac neobdržia klasické aktualizácie. Spoločnosť sa chce pochopiteľne zamerať na 64-bitové operačné systémy, pre ktoré budú naďalej poskytované klasické aktualizácie s vylepšeniami, novými funkciami a odstránenými chybami. Zariadenia s 32-bitovým operačným systémom obdržia už iba kritické bezpečnostné aktualizácie, ktorých podpora bude ukončená v januári 2019.

Nové zmeny sa týkajú týchto operačných systémov:

  • Microsoft Windows 7
  • Microsoft Windows 8/8.1
  • Microsoft Windows 10
  • Linux
  • FreeBSD

Novinky ohľadom aplikácie GeForce Experience

V najnovšom oznámení spoločnosti NVIDIA sa taktiež spomínajú zmeny v aplikácii GeForce Experience. Podpora aplikácie by na tom mala byť celkom podobne, ako samotné aktualizácie ovládačov grafických kariet. Nové funkcie, bezpečnostné opatrenia a vylepšenia obdrží iba aplikácia určená pre 64-bitové operačné systémy. Všetky existujúce funkcie, napríklad ako optimálne nastavenie grafiky pre nainštalované hry, budú na zariadeniach 32-bitovým operačným systémom fungovať aj naďalej, no nové funkcie určite neočakávajte.

Zdroj: nvidia.com

TIP  Nadstavba MIUI 10 prichádza pre prvé Xiaomi smartfóny. Našli ste medzi nimi aj ten svoj?
Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu