NovinkyPC HRY

Nvidia ukončí podporu pre 32-bitové operačné systémy

Dva dozadu spoločnosť Nvidia uvoľnila nový GeForce 388.71 WHQL ovládač. Ako sa ukázalo, mohla by to byť jedná z posledných aktualizácií pre počítače s 32-bitovým operačným systémom. Vyplýva to stránok podpory spoločnosti.

Nvidia ukončuje podporu pre 32-bitové operačné systémy

Poslednou aktualizáciou by mal byť update s označením 390, ktorý príde v priebehu januára. Ďalšie aktualizácie, ktoré by mala spoločnosť vydávať sa budú týkať len kritických opráv. Avšak aj tie budú uvoľňované len nasledujúci rok a neprinesú žiadne optimalizačné prvky, novinky  či vylepšenia.

Táto zmena politiky spoločnosti sa bude konkrétne týkať zariadení s operačným sytémom Windows 7, 8/8.1, 10, Linux, a FreeBSD. Ak budete chcieť teda aj naďalej dostávať aktualizácie, ktoré budú prinášať vylepšenia tak by ste mali pouvažovať nad upgradeom vášho operačného systému na 64-bitovú verziu.

V prípade ak sa rozhodnete aktualizovať váš systém na 64-bitovú verziu tak sa predtým ešte uistite či nevyužívate vo vašom počítači 16-bitový software, ten totiž následne nespustíte.

Zdroj: Nvidia, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu