TECHZariadenia

Nvidia predstavila novú grafickú kartu GTX 1050 s 3 GB RAM pamäťou

Spoločnosť Nvidia práve predstavila nové karty GeForce GTX 1050 s 3 GB operačnou pamäťou RAM, ktoré prinášajú ešte vyššie časovanie oproti 2 GB verzii. Nové karty prinášajú vyššiu základnú frekvenciu, no nižšiu šírku pásma a taktiež menšiu zbernicu.

Nová karta GTX 1050 s 3 GB RAM pamäťou ponúkne 768 CUDE jadier, základnú frekvenciu 1392 MHz s taktom až na 1518 MHz. Pamäťová šírka pásma je 84 GB za sekundu, kým model s 2 a 4 GB RAM ponúka 112 GB za sekundu. Rovnako tak je aj o niečo slabšia zbernica, ktorá je pri tejto karte 96-bitová, kým zvyšné modely ponúkajú 128-bitovú zbernicu.

GTX 1050
Zdroj: nvidia.com

Nová karta GTX 1050 nie je pre ťažiarov kryptomien

Nvidia GTX 1050 s 3 GB RAM bude jeden z tých cenovo dostupnejších modelov. Táto karta je predovšetkým určená k hraniu hier, o čom svedčí „len“ 3 GB pamäť. Ťažiarom kryptomien tak pre slabšiu pamäť karta nebude musieť postačovať, nakoľko už dnes je pri ETH limit 3 GB, ktorý sa čoskoro navýši na minimálne 4 GB. Očakávame, že sa nová karta dostane do predaja už o niekoľko týždňov.

Zdroj: nvidia.com, úvodný obrázok: wccftech.com

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu