Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Nvidia hlási silný rast. Vďačí tomu digitálnemu „zlatu“

Zdroj: Nvidia

Digitálne zlato ťahá  viacero odvetí dopredu a výnimkou nie sú ani spoločnosti zaoberajúce sa herným priemyslom. Najnovšie jedna z najväčších spoločností na svete Nvidia, ktorej primárny biznis je založený na hernom hardware (hlavne grafické karty) hlási významný rast.

Nvidia v týchto dňoch ohlásila finančné výsledky za posledný kvartál roku 2017, ktoré doplňujú mozaiku týkajúcu sa finančných kondícií spoločnosti. Za porovnania tých istých častí roku vyšlo, že spoločnosť zvýšila svoj príjem o 34%.  Najväčším prispievateľom do príjmov je herná kategória, ktorá prispela 1.74 miliardy dolárov. Druhým najväčším prispievateľom bola kategória Dátových centier (606 miliónov dolárov).

Colette Kress, výkonný riaditeľ spoločnosti na margo výsledkov povedal:

“Hoci príjem z ťažby kryptomien je pre naše podnikanie ťažko  kvantifikovať, je pravdepodobné, že bol vyšší ako v predchádzajúcich rokoch, ale aj naďalej zostávame zaviazaní hernému priemyslu, pretože trendy týkajúce sa ťažby kryptomien pravdepodobne zostanú nestále.

Druhým ťahúňom spoločnosti boli predaje hernej konzoly Nintenda Switch, ktorá disponuje čipsetom Tegra od Nvidie. Počas prvých desiatich mesiacov sa predalo 14,86 milióna kusov tejto hernej konzoly. V prepočte na príjem spoločnosti Nvidia to predstavuje 450 miliónov dolárov. Pri medziročnom porovnaní to znamená zvýšenie príjmu o 75%.

Mimochodom, spoločnosť Nvidia v priebehu minulého roku predstavila viacero prelomových produktov ako aj služieb. Napríklad grafickú kartu Titan V či službu Geforce Now.

Zdroj: Nvidia

 

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu