ANDROIDNovinkyWindows 10 Mobile

Nový výrobca Windows telefónov Wileyfox hovorí,  že Microsoft aj naďalej verí v mobilnú divíziu

Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že sa pomaly, ale isto Microsoft chystá zabaliť Windows Phone platformu do šuflíka, tak nie každý má rovnaký názor.

Spoločnosť Wileyflox, ktorá na IFA 2017 predstavila Windows smartfón to vidí totiž inak. Kde viacerí mohli vidieť chybu, že predstavili smartfón na „mŕtvej“ platforme, tak oni vidia príležitosť ako expandovať na nové trhy. Taktiež spoločnosť tvrdí, že „nie je to tak zlé“, a že Microsoft stále aj naďalej verí v mobilnú divíziu.

Wiliefox sa totiž chystá sústrediť na firemných zákazníkov pričom dôvod je veľmi jednoduchý – Android je „deravý“ na rozdiel od Windows Phone platformy, ktorá je dostatočne zabezpečená. Druhý argument, ktorý hrá podľa tohto nového hráča na Windows platforme do ich kariet je cena. Totiž jedinou alternatívou zabezpečeného systému je podľa nich už len iOS, teda smartfóny z kuchyne spoločnosti Apple, ktoré sú známe svojou vyššou cenou.

Mimochodom, vedeli ste že to nebol Microsoft, ktorý „nútil“ túto spoločnosť do vytvorenia Windows smartfónu, ale bolo to celkom naopak, že Weleyfox hľadal u nich podporu?

Zdroj: Softpedia, vlastný

 

TIP  Fortnite ovládol Android aj napriek tomu, že nie je dostupný cez Google Play. Najnovšie čísla hovoria za všetko
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu