ANDROIDZariadenia

Nový OnePlus 6 ako absolútny prepadák v zabezpečení? Telefón odomkneš aj obyčajnou fotkou!

Je to len pár dní, čo spoločnosť OnePlus predstavila novú vlajkovú loď OnePlus 6, ktorá prináša veľmi zaujímavý dizajn, brutálnu dávku výkonu a zaujímavé funkcie. Novinka sa taktiež chváli ešte rýchlejším odomykaním displeja prostredníctvom tváre. Narozdiel od iPhonu, OnePlus 6 sa spolieha na samotný predný fotoaparát a ďalší hardvér, ktorý sa so softvérom postarajú o veľmi rýchle čítanie tváre. Nová technológia však neponúka zvýšenú bezpečnosť, a to určite nepoteší.

OnePlus 6 v zabezpečení sklamal, no stále je tu čítačka odtlačku prsta

Zahraničným kolegom sa už podarilo k novému smartfónu OnePlus 6 dostať. Ten však v teste dopadol ako absolútny prepadák v zabezpečení. Smartfón je možné veľmi ľahko oklamať a displej je možné odomknúť aj pomocou obyčajnej vytlačenej fotografie. Výrobca tak bohužiaľ nevsadil na bezpečnosť a kým iPhone X si len tak niekto neodomkne, pretože systém fotografiu rozpozná a vyhodnotí ju ako “nezhodu”, OnePlus je možné veľmi ľahko obísť.

Jablčná spoločnosť tak určite nastavila látku vysoko a dnes sa ukazuje, že konkurencia ešte má čo robiť, aby novú technológiu Face ID vôbec prelomila. Ak patríš medzi budúceho majiteľa smartfónu OnePlus 6, určite odporúčame vsadiť na istotu a za zabezpečenie smartfónu si vybrať práve čítačku odtlačku prsta, ktorá je dnes stále dôveryhodnejšia. Od spoločnosti OnePlus môžeme v budúcnosti očakávať snahu o zvýšenie zabezpečenia odomykania smartfónu prostredníctvom tváre a vyššie zabezpečenie tak môže prísť aj v novej softvérovej aktualizácii.

TIP  Že hry na smartfónoch nie sú atraktívne pre hráčov hier? Omyl, PUBG sa chváli 20 miliónmi aktívnych hráčov denne

Zdroj: gsmarena.com, úvodný obrázok: YouTube

Tagy
Ukáž viac

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu